Problemy techniczne 109049 231

O temacie

Autor Baggio

Zaczęty 12.04.2013 roku

Wyświetleń 109049

Odpowiedzi 231

Joth

Joth

Użytkownicy
posty62
Propsy2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Zmieniłem wartość na 0, nie się nie zmieniło.
 

Glaca

Glaca

Użytkownicy
TheRouke (Роук)
posty540
Propsy49
ProfesjaNierób
  • Zbanowany
  • TheRouke (Роук)
Ostatnia opcja: http://community.pcgamingwiki.com/files/file/4-gothic-and-gothic-ii-fullscreen-fixes/
 
PL|RU|EN

Ukończone mody:

G1 Mroczne Tajemnice
G1 Edycja Rozszerzona
G1 Orcades
G2 Returning ReBalance 2.1
G2 Kyrus
G2 Podróżnik za Liniami Wroga
G2 Złote Wrota
G2 Dark Saga
G2 Z życia Złodzieja

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
Ogromny problem posiadam. Uruchamiam Dark Sage na windows 8 z NOTR Windows 8 Fixem z WOGa ale nie działa on na Dark Sadze z jakiegoś powodu przez co mi.n. mam białą obwódke która zasłania mi hp przeciwników i uniemożliwia gre. Wie ktoś jak to naprawić ?

Polecam pobrać System Pack (jest na theModders) i sprawa załatwiona, a nawet lepsze ogólne działanie całej gry  :ok:

Działa na Windows 8.1, bo sam takowy posiadam.
 

Joth

Joth

Użytkownicy
posty62
Propsy2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Ogromny problem posiadam. Uruchamiam Dark Sage na windows 8 z NOTR Windows 8 Fixem z WOGa ale nie działa on na Dark Sadze z jakiegoś powodu przez co mi.n. mam białą obwódke która zasłania mi hp przeciwników i uniemożliwia gre. Wie ktoś jak to naprawić ?

Polecam pobrać System Pack (jest na theModders) i sprawa załatwiona, a nawet lepsze ogólne działanie całej gry  :ok:

Działa na Windows 8.1, bo sam takowy posiadam.
Świetnie działa. Tylko, że akurat System Pack dla NK miałem dawno temu zainstalowany ale jak zainstalowałem ten dla returninga to okazało się, że jest kompatybilny z Dark Sagą i naprawił bugi grafiki.
 

Kyubie

Kyubie

Użytkownicy
posty389
Propsy32
  • Użytkownicy

Kyubie

Problemy techniczne
#184 2015-07-05, 20:40(Ostatnia zmiana: 2015-07-05, 21:08)
Zainstalowałem wszystko tak jak trzeba, z instrukcją z tej strony. Czy ktoś może mi powiedzieć czemu nie mam spolszczenia ani polskich znaków? Może ktoś pomóc?

@Edit
Problem załątwiony, ponowne spolszczenie gry zadziałało :). Teraz kolejny problem... Brak widoczności, jestem w kopalni u orków, żeby cokolwiek się pojawiło oprócz ziemi, jakieś budowle, łóżko nawet... Musze podejść bliżej , na powiedzmy 2 metry, żeby cokolwiek widzieć. Da się ten problem jakoś rozwiązać?
 

tasiema321

tasiema321

Użytkownicy
posty10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam mam problem, otóż nie mogę w żaden sposób wyciągnąć łuku i kuszy, mogę założyć ale wyciągnąć żeby postrzelać nie da się, nie działa też skrót klawiszowy H-czyli wypicie eliksiru proszę o pomoc :(
 

Freddy

Freddy

Użytkownicy
posty232
Propsy64
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
A masz strzały/bełty w eq?

Co do skrótu H to jest on dostępny tylko w Returningu.
 

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Co do skrótu H to jest on dostępny tylko w Returningu.
Nie, jest to opcja w plikach ini gry, można ją uruchomić nawet bez modkita.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Angaranion

Angaranion

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jestem w świątyni czaszki 1 raz by zdobyć hełm Ingmara, po rozmowie z tym gościem co go pilnuje ma rozpocząć się walka ale jak te wszystkie szkielety zaczynają wyjmować broń to mnie crashuje, da się coś z tym zrobić?
 

DcRapuImperator

DcRapuImperator

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czesc. Mam problem. Zainstalowałem wszystko ładnie (wszystkie te G2MDK itp..) oraz DarkSaga1.0.4.exe + DarkSaga1.0.4PL.exe . Wszystko fajnie śmiga,dialogi są po polsku aczkolwiek następuje problem przy wyborze dialogów i dzienniku zadań ponieważ wszystko jest w tych tzw. "krzaczkach" . Przeinstalowywałem gothica,darksage i dalej nie działa tak jak powinno. Macie jakieś pomysły? Może ma ktos tego FontFixa z głownej strony spolszczeniowców bo link im wygasł :). Działam na WindowsXP (próbowałem zgodności w trybie W 2000 też źle) ! pozdrawiam  
 

HellVard

HellVard

Użytkownicy
posty520
Propsy91
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem z instalacją Dark Sagi, na moim kompie stacjonarnym z win7 przebiegła bez problemów, ale już dwukrotnie próbowałem zainstalować ja na laptopie mojego bratanka z win8 i po uruchomieniu pokazuje się błąd z brakiem pliku saga.dat w folderze work/data/scripts/compiled. Wywaliłem Gothica i instalowałem wszystko krok po kroku, zgodnie z instrukcją, po uruchomieniu DS w menu jest standardowe tło z NK z magami wody i po wybraniu nowej gry wyskakuje ten błąd.

HellVard

HellVard

Użytkownicy
posty520
Propsy91
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Żadnych pomysłów? Reinstall od zera nic nie daje.

Marysio

Marysio

Użytkownicy
posty28
Propsy4
  • Użytkownicy
Witajcie. Mam pytanie dotyczące dubbingu w TDS. Otóż nie słychać go wcale w rozmowach z niektorymi ludzmi i orkami. Co należy zrobić?
 

NubyNuby

NubyNuby

Użytkownicy
posty3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Miałem pewien problem otusz gdy miśliwi zaatakowali pewien obóz to i miśliwi i piraci byli nieśmiertelni mam nadzieje że zabicie piratów kodami nie zepsuło gry. Czy ktoś wie co było tego przyczyną? :hmmm:
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To był częsty bug z pierwszych wersji, na pewno masz najnowszą ?
 

NubyNuby

NubyNuby

Użytkownicy
posty3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Instalator z strony dark sagi pobierałem koło 20 grudnia teraz nieśmiertelną miałem saloną dzewczyne srebrny miecz nie działał twarda była 2 kill'e trzeba było urzyć
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Bo jej się tak nie zabija! Halo!
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tą feme fatal w twierdzy można zabić tylko odpowiednią kombinacją wybieranych opcji dialogówch jest ich chyba 10
 

Delth

Delth

Użytkownicy
posty193
Propsy48
  • Użytkownicy
Piraci przestają być nieśmiertalni gdy pogadasz z orkiem który z tobą przyszedł - zdaje się, że miał skryptowo zagadać. Do mnie też nie dotarł, ale podejście, skopanie mu tyłka, i klikanie w niego by go złapać zanim znowu zacznie walczyć zadziałało.

Dziewczyna w fortecy (ta w otwartym budynku przy placu - gdzieś mi mignęło info że są dwie takie?) za to również jest nieśmiertelna dla mnie - gdy w pierwszej opcji dialogowej wybiorę "podejdź" dowolny wybór w drugiej powoduje rozpoczęcie walki.
 

jary900

jary900

Użytkownicy
posty13
Profesjabrak
  • Użytkownicy

jary900

Problemy techniczne
#199 2016-01-13, 17:23(Ostatnia zmiana: 2016-01-14, 00:49)
Witam mam taki o to problem, po zainstalowaniu mod działa natomiast po zainstalowaniu spolszczenia,  skrót The dark Saga Pl z pulpitu nie uruchamia się, natomiast po dopaleniu skrotu DarkSaga , gra się odpala ale tylko dialogi są po polsku, imiona, i zdania w menu rozmowy są w formie tak zwanych krzaczków, może wie ktoś jak to naprawić, dodam że mam zainstalowany dark saga v1.0.4 i spolszczenie v1.0.4. Wszystko instalowalem zgodnie z instrukcją ze strony http://thedarksaga.cba.pl/uploads/Instrukcja_1.0.4.0_PL.txt tj.
 1 zainstaluj  Dark Saga 1.0.4.0
2 Zainstaluj Gothic 2 Mod Development Kit
3 Zainstaluj patch Gothic 2 Mod 2.6a.
4 Zainstaluj wersję raportowš 2.6.0.0-rev2 (fix) oraz GothicStarter 2.6f.
5 Instalacja Gothic 2 NOTR Systempack
6 Zainstaluj spolszczenie The Dark Saga PL
no i jeszcze gothic starter musialem odpalic jako admin żeby mi działało

Post połączony: 2016-01-14, 00:49
problem rozwiązany zamiast spolszczenia z oficjalnej strony http://thedarksaga.cba.pl pobrałem spolszczenie z http://themodders.org/index.php?topic=18709.0 i działa, tylko  na oficjalnej stronie spolszczenia wygasły linki do patchy i spolszczeń  1.0.1.7  i 1.0.1.5 też. Może ktoś ma wciąż je na dysku ?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry