Europa Universalis - dokonane podboje 122496 359

O temacie

Autor Adanos

Zaczęty 5.10.2012 roku

Wyświetleń 122496

Odpowiedzi 359

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
No to szacun, jak sejvów wczytać nie mogłeś, a całą Afrykę przejąłeś prawię no i trochę Azjii i Oceanii. Wielu graczy mogłoby się od ciebie uczyć.

Robiłeś restarty czy za 1 podejściem ? Ile masz godzin w Europce ?
 
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Na początku po kilku latach gry zrobiłem restart. W sumie mam 1526 godzin grania.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Warto kupować to DLC? Faktycznie warte jest te 20 euro?
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
O które dlc pytasz? Ja ostatnie kupiłem z rok temu. :P

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Mandate of Heaven, wydawało mi się, że pisałeś wyżej, że kupiłeś xD
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Nie, zazwyczaj czekam jak stanieją do 2 - 3 €. xD Grałem na wersji duńskiej 1.19.2.

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Żadne DLC paradoxu nie opłaca się kupywać przez wielkie ceny - tutaj 20 Euro czyli 100 złoty. Jak jest przecena to chociaż, za te 10 już się o wiele bardziej opłaca, szczególnie że niedługo letnia promocja będzie.

Dodatek ten wprowadza głównie rzeczy w Azji i to tej Chińskiej, Koreańskiej itp. Poza tym wprowadza Ery np. odkryć i ma się po przez wprowadzenie ich bonusy. No i lepszy wygląd dyplomacji itp. i parę innych bajerów, tak więc nie opyla się.
 
 

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Czarnoland Ci nieźle wyszedł, Adanos. A masz gdzieś screena gdzie mógłbyś sie pochwalić swoją flotą Czarnomorską? xd
 


Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Gra od 1444 roku. Zacząłem jako Mamelukowie i od razu wyzwoliłem Syrię.



Plus kilka wysp w Oceanii, Papui.
W styczniu 1819 miałem zaatakować Sardynię, ale pojawiła się informacja, że powstały USA, więc zmieniłem decyzję. ;)

Tak się złożyło, że panował u mnie wybitny władca. ;)

Bonus, jak wygląda Europa. Francja jest w unii z Węgrami, a Szwedzi są podrzędnym partnerem w unii z Luizjaną.


Nie wiem czemu, ale gra się nie skończyła w roku 1821, tylko idzie dalej. Raczej to jakiś błąd, ale będę obczajał.

Na koniec ogłoszono prace nad nowym rozszerzeniem Węgry i Czechy: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-18th-of-april-2017.1014773/

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Ekstra! Nawet się załapałem na jednym ze screenów xd - jeszcze powiedz, że miałes sojusz z Rosją xD

@Adanos plus jeszcze dla sprostowania - cały ten free dlc skupia sie GŁÓWNIE na Węgrzech, do Czech na razie sa małe poprawki, ale nie wykluczone, że Paradox i za ten region się weźmie.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Tak, miałem sojusz z Rosją, co widać na drugim obrazku. xD Miałem jeszcze z Brazylią, ale musiałem ich olać.

Wiem, że dlc głównie na Węgrzech się będzie skupiał, ale na Czechach również. Zobaczymy wkrótce co z tego wyjdzie.

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Sprawdziłem nowy patch na razie tylko mapę. Śląsk jest teraz niezłym kąskiem (4 prowincję, doszła legniaca z miedzią i wzgórzami więc fajny fort można zbudować) Jak będę grał Polską to spróbuje jak najszybciej go przejąć. Węgry dostały 3 prowincję (na północnej granicy górzystą z żelazem) Belgrad i prowincję obok stolicy. A Czechy mają dwie prowincję zamiast jednej w Morawach (wino i zboże). Ciekawią mnie eventy ale to na dłuższą grę.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Gra ktoś w Viktorie 2? Lepsza od EU4?
 

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
To tak jak pytanie, czy HOI 4 jest lepsze od EU4. Nie możesz oceniać przez ten pryzmat, każda gra ma inny okres i każda gra skupia się na innym aspekcie rozrywki.

Victoria 2 może wydać się przytłaczająca, ponieważ walk tam mało a jeśli już to są z reguły wielkie wojny o wpływy. Sama V2 skupia się bardziej na aspektach gospodarczych, ekonomii, zarządzaniu państwem. Musisz również zarządzać społeczeństwem jaki jest w Twoim państwie (klasa średnia, robotnicy itp). Trzeba o to wszystko tak dbać by nie doszło do rewolucji faszystowskich lub komunistycznych. Ogólnie jedna z trudniejszych franczyz Paradoxu jeśli chcesz znać moje zdanie. @Adanos się spodobała.

EDIT: również kolonializm ma tu spore znaczenie.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Własnie na tego typu aspektach zależy mi w sumie najbardziej, dzięki ;)
 


WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Jak wyżej, przy czym zastanawiamy się z Adanosem, co się kryje pod pojęciem "immersion pack" - jakieś domysły?
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Cytuj
New Graphics: Includes three full unit packs and new portraits for Eastern Europe.
ehh
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
Jak wyżej, przy czym zastanawiamy się z Adanosem, co się kryje pod pojęciem "immersion pack" - jakieś domysły?

Pewnie po prostu coś jak Purple Phoenix.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry