Bitwa 10 - Broń futurystyczna 29289 62

O temacie

Autor Sawik

Zaczęty 26.09.2012 roku

Wyświetleń 29289

Odpowiedzi 62

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
pierwszy raz linkuję z dropboxa :/
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Znam miejsce gdzie by Cię nieźle ojebali za takie coś Fartuess. Niestety ten twój model ssie pałkę.

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
pierdolisz  :lol:  

No chyba, że chodzi o to, że to midpoly i cośtam cośtam.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

Bitwa 10 - Broń futurystyczna
#43 2013-02-03, 20:44(Ostatnia zmiana: 2013-02-03, 20:44)
Midpoly jest to określenie, którego bardziej odważni graficy używają do określenia modeli low poly broni tworzonych do fpsów. To natomiast jest srakopoly bo wydałeś setki trójkątów na zrobienie jakiś niezauważalnych żłobków, które powinny być na HP, a nie chciało Ci się dołożyć kilkunastu trójkątów by zaokrąglić te miejsca (np. na rączkach), które tego wymagają, bo w chwili obecnej kolą w oczy. I jeszcze to paskudne połączenie krawędzi wychamferowanych z ostrymi, tworzy dobitne wrażenie niedoróbki. No i jeszcze sam design tego wszystkiego... takie to nijakie.

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
mnie d,iż zjebal za to, ze próbowałem mu to powiedzieć trochę innymi słowami :lol:
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Japierdole... sami żeście mi debilie wpoili to midpoly przy nieposmoothowanym modelu mecha  :ayfkm:  . Poza tym to WIP  :facepalm:  . Obecnie właśnie wszystko smoothuję.

Wowoz... Ty pisałeś o czymś nieco innym akurat...
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny

Wowoz

Bitwa 10 - Broń futurystyczna
#46 2013-02-03, 21:51(Ostatnia zmiana: 2013-02-03, 21:54)
O tym samym pisałem. Wytknalem ci ze nie potrzebnie robisz jakiś detal na tym midzie zamiast po prostu robić coś w rodzaju blockouta, do którego dodajesz potem detale zachowując zasady robienia HP.
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
obaj pierdolicie o midpoly - tyle jest tu wspólnego. Ty mi pisałeś, że to chujowy workflow a KZW, że nierówno detal rozkładam. O ile ty wowoz możesz mieć trochę racji, to KZW już totalnie pierdoli... Ja w takim razie pierdole to co mówiliście pół roku temu i stwierdzam, że to jest Hi-Poly jeno nieposmoothowane, czyli może mieć detal tam gdzie mi się to podoba a powygładzane i pozaokrąglane będzie niedługo - tyle.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

Bitwa 10 - Broń futurystyczna
#48 2013-02-03, 22:25(Ostatnia zmiana: 2013-02-03, 22:28)
obaj pierdolicie o midpoly - tyle jest tu wspólnego. Ty mi pisałeś, że to chujowy workflow a KZW, że nierówno detal rozkładam. O ile ty wowoz możesz mieć trochę racji, to KZW już totalnie pierdoli... Ja w takim razie pierdole to co mówiliście pół roku temu i stwierdzam, że to jest Hi-Poly jeno nieposmoothowane, czyli może mieć detal tam gdzie mi się to podoba a powygładzane i pozaokrąglane będzie niedługo - tyle.
Ej no nie unoś się tak, zwłaszcza że nie rozumiesz co się do Ciebie mówi... Przecież stwierdzając, że to jest high poly trafiasz w oczywistą dziesiątkę. To coś ty wcześniej myślał? To co ja Ci chciałem przekazać to to co Wowoz powiedział - masz przechujowy workflow i chuj wi co ty w ogóle robisz. Powiedziałem że połączenie krawędzi wychamferowanych z ostrymi tworzy wrażene niedoróbki tak? To weź to dokończ i będzie dobrze jakoś. Tylko że HP robi się inaczej. Przecież nie kazałem Ci poprawić rozłożenia detalu XDDD, no ludzie święci, litości...

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Wnerwiło mnie to, że ktoś tu mnie w chuja robił z tym midpoly wcześniej :hitler:

A to że workflow mogę mieć chujowy to możliwe - sam jakoś go wypracowałem pracując od czasu do czasu (2-3 razy do roku) i nie widząć workflowu innych ludzi robiących HP. Wowozowi już napisałem, że przy następnym modelu zabiorę się za HP inaczej, żeby sprawdzić czy dobrze gada. Ale jak mnie znów robicie w balona to was dorwę.

 
Popisuje się ciągle menda jedna...

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

Bitwa 10 - Broń futurystyczna
#50 2013-02-03, 22:49(Ostatnia zmiana: 2013-02-03, 22:51)
No i o to chodzi. Widać właśnie, że te techniki modelowani HP to ty sam wymyślasz. Wygląda to tak jakbyś próbował bardziej "dopakować" LP i nazwać to HP, albo ew. jakbyś się wspomagał jakimiś tutkami od robienia modeli, ale niegameartowych. A modele HP do bake'a mają swoją specyfikę i robi się je również w specyficzny sposób, od którego jesteś bardzo daleko. Nie będę Cię tego uczył ja bo sam zjeby ciągle dostaję, wowoz lepiej też nie bo on to cały jest specyficzny. Weź ogarnij jakieś tutki z workflow do robienia HP pod baki i z nich się ucz.

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
polecasz jakieś? Wiesz... nawet do googlania trzeba wiedzieć czego się szuka ;)
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Też bym obejrzał chętnie:F
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Zassałem tego sporo jakiś czas temu, ale nic konkretnego Ci teraz nie powiem bo mam je na dysku, a dysk leży w domu, w którym będę za tydzień, a nie chce mi się ich szukać od nowa bo mam tutaj srajplusa. Może Bułek się podzieli, on miał fajne. Możesz na początek poszukać modelowania HP przy użyciu Turbo Smootha, żebyś nie robił tych durnych chamferów.

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
i tak wpierdalam na to Mayowego smooth preview podczas pracy pomimo chamferowania. Chociaż faktycznie chamfer może być kiepską metodą dodawania support edge'y :F
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Ja jestem wspaniałomyślny, a nie specyficzny :lol:
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Bitwa 10 - Broń futurystyczna
#56 2013-02-04, 10:36(Ostatnia zmiana: 2013-02-04, 10:38)
A ja się nie będę powtarzał, bo mówiłem dużo razy przy prackach Farta.
Swoją droga nie widziałem u niego nigdy poprawnego HP, zawsze pokazuje 'dopakowane' LP które nazywa midem :D
WWZ, rzuć ten tutek o turbosmoothie co mi kiedyś dawałeś :D
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny

Wowoz

Bitwa 10 - Broń futurystyczna
#57 2013-02-04, 11:09(Ostatnia zmiana: 2013-02-04, 11:13)
http://vimeo.com/10941211
prsz bardzo, kazdy sie na tym nauczy robić dobro robote. gosciu objasnia wszystko co potrzebne, reszta to kwestia wycwiczenia i obejrzenia kilku tutkow z naszej bazy :ok:
i nie mowcie ze wowoz zły jest
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

Bitwa 10 - Broń futurystyczna
#58 2013-02-04, 11:13(Ostatnia zmiana: 2013-02-04, 11:14)
Nie wszystko, bo jak dla mnie powinien jeszcze rzec co nieco o warstwach, bo bez tego ciężko się robi, ale poza tym tutek zacny.

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
@Buła
Uznaje twój post za nieudane prowo  :ayfkm:  . To nie ja uznawałem to z mida...
 
Popisuje się ciągle menda jedna...


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry