[starsze wersje] Błędy i bugi 163357 510

O temacie

Autor Necro59

Zaczęty 24.09.2012 roku

Wyświetleń 163357

Odpowiedzi 510

gothic1210
  • Gość
te zadania odblokowują się na drugim rozdziale
 

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po dołączeniu do bandytów zadanie: "Test zaufania" nie zostaje niezaliczone, mimo że nie jestem w stanie już go wykonać.
 

Sentinel

Sentinel

Użytkownicy
posty174
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

Sentinel

Błędy i bugi
#382 2016-02-08, 20:31(Ostatnia zmiana: 2016-02-08, 21:44)
zgłaszam błąd:
mianowicie nie da się wykonać zadania niepokorny kopacz?

Post połączony: 2016-02-08, 21:44
kolejny bug który wykryłem to podczas zadanie ze zniknięciem rączki które zleca nam w 2 rozdziale diego:) mienowicie keidy idziemy spotkać się z dexterem do chaty rączki to rączka sobie stoi przed chatą jak gdyby nigdy nic :) dla pewności zapisałem i wczytałem parę razy, przespałem się a Rączka nadal stoi przed swoją chatą? czy to wpłynie na wykonanie tego zadania ??
 

KarolskyDamiansky

KarolskyDamiansky

Użytkownicy
Strażnik Strażników
posty78
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik Strażników
Rączka po jakimś czasie sam zniknie, miałem tak samo. A co do bugów to wykryłem jeden niby niezbyt poważny ale uniemożliwia przejście gry bez Marvina mianowicie : W miejscu gdzie mamy znaleźć Koło zębate, wszystko jest git, do czasu aż będziemy chcieli wrócić na górę, mianowicie, te rusztowanie na którym opierają się drabinki to tylko tekstura, więc jeśli wejdziemy na górę, Bezi poprostu przeniknie przez tą kładkę, i spadnie spowrotem na dół, a innej drogi (Chyba bynajmniej nie zauważyłem) nie ma, więc cza użyć Marvina.
 
"Smoki mają jakiegoś władcę, ale nie chcą o nim nic mówić. Oczywiście poza tekstami typu „Nasz pan przyjdzie i zniszczy świat” i takie tam" - Z pamiętnika Bezimiennego, ???r

Sentinel

Sentinel

Użytkownicy
posty174
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

Sentinel

Błędy i bugi
#384 2016-02-08, 21:57(Ostatnia zmiana: 2016-02-08, 22:05)
Rączka po jakimś czasie sam zniknie, miałem tak samo. A co do bugów to wykryłem jeden niby niezbyt poważny ale uniemożliwia przejście gry bez Marvina mianowicie : W miejscu gdzie mamy znaleźć Koło zębate, wszystko jest git, do czasu aż będziemy chcieli wrócić na górę, mianowicie, te rusztowanie na którym opierają się drabinki to tylko tekstura, więc jeśli wejdziemy na górę, Bezi poprostu przeniknie przez tą kładkę, i spadnie spowrotem na dół, a innej drogi (Chyba bynajmniej nie zauważyłem) nie ma, więc cza użyć Marvina.

ok zagadałem do dextera i rączka znikł więc jest ok:) co do tego rusztowania to ja nie miałem problemu wystarczy wejść na to rusztowanie obok i ze skoczyć w miejsce do którego drabiną nie można wejść:)

Post połączony: 2016-02-08, 22:05
kiedy steh nam daje zadanie? wcześniej jak do niego podszedłem to mówił że jestem za słaby a teraz kiedy zacząłem 2 rozdział to nie ma u niego żadnej opcji dialogowej poza handlem?
 

tldr

tldr

Użytkownicy
posty715
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Następny bug. Podstawowy konsekrowany kostur maga ognia nie podpala:( ale syf...
 

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Profesjabrak
  • Użytkownicy

diferoent

Błędy i bugi
#386 2016-02-09, 02:20(Ostatnia zmiana: 2016-02-09, 16:29)
W zadaniu: "Szturm na bariere", dialog ze zdrajcami obozu na bagnie wyprzedza fabułę główną (jestem w pierwszym akcie).

Broń jednoręczna: "Miecz rozpaczy" mam za krótki zasięg. Niby jest dłuższy od Siekacza Corda, ale atakuje na mniejszą odległość. Często da się zaobserwować, że atak powinien trafić, ale dziwnie nie trafia z tej broni tylko atakuje się powietrze.

Swoją drogą, czemu ulepszona wersja tej broni wymaga aż 70 maksymalnej many?

Post połączony: 2016-02-09, 14:25
"Większy miecz rozpaczy" posiada nieprawidłowy opis!

Post połączony: 2016-02-09, 16:29
"Zaginiony szpieg Gor Na Lin"

Mimo, że nie otrzymałem zadania to w rozdziale drugim jest opcja dania mu bandażu w karczmie i zabrania go ze sobą. Na początku nie wiedziałem o co chodzi, ale później po wczytaniu znalazłem zleceniodawce i wykonałem zadanie poprawnie.

Sam dialog z bandażem nie powinien wystąpić wcześniej.
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Znalazlem bug, maly bo maly ale coz. Na placu wymian babelki nad kotlem sa zle ustawione, sa obok a nie nad.

Jaskot

Jaskot

Użytkownicy
Magical Inquisition Team
posty77
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Magical Inquisition Team

Jaskot

Błędy i bugi
#388 2016-02-09, 19:59(Ostatnia zmiana: 2016-02-09, 20:05)
Parę bugów ode mnie, nie pamiętam wszystkich:

-Niemożność zagadania z Gor Na Linem po zdobyciu Herbatki na Kaca. Mogłem z nim pogadać i go gdzieś prowadzić po zdobyciu dużego bandaża, jednakże pewna część questa jest pominięta.
-Nie mogę zrobić alkoholu dla Ghorana. (chyba że do tego potrzeba wyuczyć się alchemii, w takim wypadku nieważne).
-Zadanie Mikstura trująca pozostaje w dzienniku, nawet po wykonaniu macierzystego questa dostarczenia trucizny do kucharza w obozie koło kopalni. Questa nie można również wykonać dostarczając składniki Abelowi.
-Po wyśledzeniu Josepa brak możliwości zrobienia czegokolwiek, po zbliżeniu się koleś daje dialogi o śledzeniu go.
-Zadanie Nosiwoda dla Lewusa zostaje w dzienniku nawet po buncie zbieraczy i śmierci Lewusa.
-Test zaufania zostaje w dzienniku.

Wypisałem również te wcześniej wymienione, by podkreślić powtarzalność tych błędów.

Mod jest jednak zdecydowanie najlepszym modem do Gothica w jakiego miałem okazję grać, gratulacje!

Edit:
Jeszcze 1 rzecz na ten moment. Od Jensa dostałem pieniądze za sprzedaż ulepszonego ziela tylko raz.

Connor

Connor

Użytkownicy
posty188
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Connor

Błędy i bugi
#389 2016-02-09, 21:23(Ostatnia zmiana: 2016-02-09, 21:40)
-Nie mogłem oddać questa z dostawą ziela dla gomeza od Cor Kaloma.
-Nie mogę odebrać pancerza świątynnego strażnika od Gor Na Totha a zostałem przyjęty przez Cor Angara. (wgl nie ma u niego opcji dialogowej o pancerz) poprawione - g1210

Da się to jakoś rozwiązać ? :/ bo szkoda zaczynać od nowa
 
Welcome to a world where dreams become nightmares!
Undead Army

Buub

Buub

Użytkownicy
posty302
  • Użytkownicy

Buub

Błędy i bugi
#390 2016-02-09, 21:33(Ostatnia zmiana: 2016-02-09, 21:40)
Zadanie "Zniszczyć świątynie" zbugowane. Przed otrzymaniem misji w świątyni jest 2 orków, nie wiem czy wczesniejsze zabicie ich wplywa na tego buga czy nie, ale gdy zarzadzimy u Moroka atak od razu nastepuje dialog zaliczajacy misje. W swiatyni pojawia się kilku orków + szamani których wcale nie trzeba zabijać by misja była zaliczona.

(poprawione - g1210)
 

KarolskyDamiansky

KarolskyDamiansky

Użytkownicy
Strażnik Strażników
posty78
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik Strażników
Mały bug : Przy oddawaniu amuletu z szkodnika Kila dla Cronosa (Zadanie Szkodnicy-Magicy czy jakoś tak) Cronos zamiast nam dać 70 bryłek to je zabiera, bynajmniej tak pisze.
 
"Smoki mają jakiegoś władcę, ale nie chcą o nim nic mówić. Oczywiście poza tekstami typu „Nasz pan przyjdzie i zniszczy świat” i takie tam" - Z pamiętnika Bezimiennego, ???r

Jaskot

Jaskot

Użytkownicy
Magical Inquisition Team
posty77
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Magical Inquisition Team
Zdążyłem przejść od nowa, nic nie pomagało. :D

Ale 4 rozdział już przynosi niespodzianki, w postaci wyprzedzających dialogów.

Doyle pytał mi się o postępy w opuszczonej kopalni, gdzie mnie nigdy jeszcze nie było i udało mi się uratować Gerarda od orków, mimo tego że ten siedzi sobie spokojnie w obozie. :D

Zohrokey

Zohrokey

Użytkownicy
Buggerfall
posty138
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Buggerfall
Kilka bugów które znalazłem podczas grania w er 1.4.5:
- Jeden z Garotników u Gomeza ma napis Ende gdy chcemy z nim rozmawiać
- Książki pod tytułem Prawdziwe alkohole cz.2 i cz.3 nie mają tekstury (cz.1 ma teksturę)
- Zepsuta kładka w Starej Kopalni niedaleko koła zębatego
- W ruinach w których spotykamy Ur-shaka na dole jest lekka szata nowicjusza ognia
- Czasami gdy chcę grać od początku wyłącza mi się Gothic
- Na bagnie obok tego świecącego piedesławu i notatek alchemika nie ma kawałka bagna
- Gdy wchodzę do Świątyni Śniącego w mieście orków gra mi się wyłącza
- Gdy Ur-shak uzupełni nam naszą mapę jej tekstura zamieni się w tą z podstawki
- Dodajcie tą animacje kopania nogą do kołowrotu w kanionie trolli
- Można zmienić sposób czytania nowych książek, że cały tekst będzie w książce a nie tylko kawałek a reszta w dzienniku zadań (jest to dość niewygodne bo potem w informacjach ogólnych jest bałagan
 
Steam

System operacyjny: Windoors 10 Home (64-bitowy)
GeForce GT 740M
8GB RAM
Intel i5-3317U/1.70GHz CPU

Siwriss

Siwriss

Użytkownicy
posty28
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie wiem czy ktoś już o tym tu pisał, ale jak pokonałem kogoś na arenie w starym obozie lub zaatakowałem Mordraga to jakiś npc w pobliżu atakuje mnie.
 

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Profesjabrak
  • Użytkownicy

diferoent

Błędy i bugi
#395 2016-02-10, 11:56(Ostatnia zmiana: 2016-02-10, 12:05)
Ja nie miałem problemów na arenie.
 

pudzianek1

pudzianek1

Użytkownicy
posty206
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
niech mi ktos wypisze zadania wszystkie po stronie starego obozu w 1 rozdziale prosze jest mi to potrzebne
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Profesjabrak
  • Użytkownicy
- podczas zadania w starej kopalni z magazynem, po zabraniu rzeczy ze szkrzyń i rozmowie z kopaczami nie wyświetlają się napisy dialogu z nimi, Dialog z Grimesem działa
 

Ami

Ami

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Znalazłem pewnego kąsacza, który ma bardzo ciekawy ekwipunek:

Znajduje się on za kryptą, w której zdobywamy kamień ogniskujący z Miltenem, na ścieżce prowadzącej na teren orków(jest tam grupa pięciu kąsaczy).
 

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Profesjabrak
  • Użytkownicy
- podczas zadania w starej kopalni z magazynem, po zabraniu rzeczy ze szkrzyń i rozmowie z kopaczami nie wyświetlają się napisy dialogu z nimi, Dialog z Grimesem działa

Musiałeś stanąć w takiej pozycji, że jakiś obiekt Cię blokował i dlatego się nie wyświetlało. Miałem tak kilka razy.

Post połączony: 2016-02-10, 17:44
Znalazłem pewnego kąsacza, który ma bardzo ciekawy ekwipunek:

Znajduje się on za kryptą, w której zdobywamy kamień ogniskujący z Miltenem, na ścieżce prowadzącej na teren orków(jest tam grupa pięciu kąsaczy).

Też to miałem :D

Post połączony: 2016-02-10, 17:46
Jestem w 4 rozdziale u Xardasa. Znalazłem wcześniej kajdanki Felgora żelaznej garoty.
Nie mam żadnego zadania ale z ciekawości przyzwałem jego ducha dzięki tej statuetce u Xardasa.
Pojawia się Felgor żelazna garota i sam zaczyna ze mną rozmowę, a jedyna opcja dialogowa to KONIEC. Nikt nic nie mówi, a on ciągle mnie zaczepia jak jestem niedaleko niego.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry