Gothic Edycja Rozszerzona - dyskusja ogólna 1760555 7269

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 1760555

Odpowiedzi 7269

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1733
Propsy2208
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy ten retex z Potępionych jest konieczny do poprawnego działania moda, czy mogę go sobie bez problemu usunąć z pliku .ini? Chciałbym pograć, ale z czystymi teksturami.

EDIT: Also rozumiem, że nie ma nagranego żadnego vo? Wydawało mi się gdzieś, że widziałem oddzielny plik z dubbingiem, ale w paczce ni mo.

blackero

blackero

Użytkownicy
posty208
Propsy11
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Czy ten retex z Potępionych jest konieczny do poprawnego działania moda, czy mogę go sobie bez problemu usunąć z pliku .ini? Chciałbym pograć, ale z czystymi teksturami.

EDIT: Also rozumiem, że nie ma nagranego żadnego vo? Wydawało mi się gdzieś, że widziałem oddzielny plik z dubbingiem, ale w paczce ni mo.

Możesz pograć z czystymi texturami, musisz usunąć nazwę moda grafiki w ini.

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty59
Propsy25
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Miałem malutką nadzieję, że coś się jeszcze w temacie ruszy, ale wygląda na to, że Outlander zarzucił te nie współpracujące skrypty... Czyli wersja Banda Quentina 0.93 będzie już tą ostatnią i nie ma co liczyć na więcej?

If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

outlander

outlander

Moderator działu
posty342
Propsy175
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Miałem malutką nadzieję, że coś się jeszcze w temacie ruszy, ale wygląda na to, że Outlander zarzucił te nie współpracujące skrypty... Czyli wersja Banda Quentina 0.93 będzie już tą ostatnią i nie ma co liczyć na więcej?
Tak, szkoda czasu na to.

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty68
Propsy35
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wielka szkoda , że tak wyszło. Ja obecnie nawiązuje kontakt ze skrypterami odnośnie ER Plus , chociaż na kilka tygodni muszę wyjechać niedługo. Liczę , że jak wrócę to pracę ruszą z kopyta. Mam prawie 200 rozbudowanych scenariuszy questów i sporo nowych pomysłów do gry.

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty46
Propsy5
  • Użytkownicy
@outlander Czemu usunąłeś kowalstwo i możliwość zostania magnatem? Pytam z ciekawości :)

outlander

outlander

Moderator działu
posty342
Propsy175
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Kowalstwo było bez sensu, bo g1 jest tak skonstruowany, że jest dostatek używanych broni i rudy. Nie wiedziałem jak to dobrze wszystko zbalansować. A zostanie magnatem odpadło z racji tego, że bez możliwości stanięcia po stronie starego obozu w 4 rozdziale nie ma jak za bardzo tego rozwinąć. Poza tym, moim zdaniem rola magnata jest trochę zbyt wyniosła dla bezimiennego.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4485
Propsy1086
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Co ma do tego 4 rozdział? nic i to można fajnie zrobić, jako nagrodę dla tych co chcą  jasne to jak to zostało zrobione w świecie skazańców jest dobrym kierunkiem z chujowym wykonaniem ale to się da zrobić i na moje jest to jedyna istotna rzecz jakiej brakuje w ER

Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

W dupie mam goticzka nie odpowiadam na żadne pytania elo

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4034
Propsy822
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Akurat "trochę zbyt wyniosła rola" to argument znikąd, bo Guru jakoś można zostać. Żeby nie było, sam jestem za tym, żeby możliwości zostania magnatem nie było, bo trochę za bardzo kłóci się to z konfliktem w 4 rozdziale (byle cienia czy strażnika, a maga na pewno, łatwo ogłosić zdrajcą, ale magnata, który żeby się dostać tam, gdzie jest, musi mieć w obozie wielu wpływowych przyjaciół i ugruntowaną pozycję?).
Choć w sumie i to można zrobić jakoś fabularnie, np. Gomez bierze Bezimiennego za potencjalnego rywala i dlatego wyznacza nagrodę za jego głowę. Potem moglibyśmy dostawać questy, w ramach których zyskujemy po cichu wpływy w obozie, żeby rzeczywiście wysadzić Gomeza z siodła i zakończyć wojnę obozów pokojowo.
Inna sprawa, że wymagałoby to też roboty, żeby ścieżki najemnika, maga wody i Guru nie odstawały czy to pod względem expa, czy fabuły.
@Tizgar No ja nie widzę szczerze mówiąc sensu w robieniu jak w ŚS, otrzymywaniu najwyższej rangi jako "nagrody". No okej, dostaliśmy dokokszoną zbroję, ale to można załatwić jak w ER, dając możliwość zdobycia ciężkiej zbroi strażnika. Bycie magnatem powinno też pociągnąć za sobą jakieś konsekwencje dla naszej pozycji. Zostanie Guru w ER wiąże się chociaż z kilkoma questami (pomińmy ich jakość) związanymi z zarządem obozem i obóz nie stanie się nagle wrogi wobec nas.

You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

outlander

outlander

Moderator działu
posty342
Propsy175
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
za opcją zostania guru jest trochę więcej argumentów niż za ścieżką magnata.
głownie chodzi mi tu o aspekty takie jak:
- silna aprobata i zaufanie ze strony cor angara (w starym obozie nie mamy tak silnego wsparcia wśród obozowych elit)
- odejście cor kaloma - osoby, która prawdopodobnie miałaby największe obiekcje co do dołączenia bezimiennego do guru
- śmierć yberiona
- osłabienie pozycji guru po odkryciu tajemnicy o śniącym. nie mówię, ze nagle wszyscy mieli ich w dupie, ale fakt, że próba nawiązania kontaktu ze śniącym stała się po 3 rozdziale wysoce niepożądana na pewno działa na ich niekorzyść.

nie zmienia to jednak faktu, że zostanie guru jest w mojej opinii mocno sprzeczne z założeniem twórców. członkowie bractwa mieli być bowiem wojownikami wspierającymi się magią (coś jak paladyni z gothic 2), a ścieżka guru mocno to zaburza, bo dostajemy kolejnego pełnego maga. podobnie odczucia mam co do możliwości zostania magiem wody w nowym obozie. gdybym tego moda składał dzisiaj nie było by na pewno ani ścieżki maga wody od 2 rozdziału,  ani możliwości zostania guru i magnatem. co więcej wywaliłbym całą gildię bandytów razem z ich chujowym storyline i przyjął schemat taki jak w conent modzie tj. do obozu bandytów można byłoby wejść jako szkodnik lub nowicjusz i wykonać questy. a w jaskini quentina dałbym małą kopalnię złota (jako osobną lokację) i wokół niej zawiązałbym całą fabułę tego obozu przeplatając ją z poszukiwaniami złota organizowanymi przez willa. wywaliłbym też gildię kopacza i kreta a poprzestał jedynie na jakichś ograniczeniach dostępu do starej kopalni. ścieżkę kreta zastąpiłbym możliwością wejścia do wolnej kopalni (mam przygotowany całkiem niezły koncept fabularny dla tego miejsca).
trochę odbiegłem od tematu... kontynuujcie.

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty68
Propsy35
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja w ER Plus (nad ,którą pracę zaczną się za kilka tygodni jak wrócę z ważnego wyjazdu) nie będę usuwał contentu a raczej spróbuje go udoskonalić. Jako Bandyta , Guru , Kopacz i Kret dostaniemy nowe zadania pasujące do każdej z gildii tak by poczuć się jej członkiem. Moim zdaniem ścieżka Bandyty w ER jest dobra , jedynie dodałbym jej jakieś wątki w 5 rozdziale.

Morddamek

Morddamek

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kiedy chce dolaczyc do nowego obozu pokazuje mi sie komunikat zbyt mala reputacja, dostarczylem pierscien 400 brylek i mam 5 poziom i range kreta

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4034
Propsy822
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Zrób zadanie ze zlikwidowaniem cienia dla Okyla, potem idziesz do Laresa, on cię poinstruuje, co dalej.

You didn't grow.
You didn't improve.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4485
Propsy1086
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
@Jao W sensie nagrody jak w ŚS chodziło mi o dodatkowe wymogi typu odpowiednio wysoki poziom.
Bo obecnie w ER watek się urywa będąc strażnikiem w 3r w 2r było super z mojej perspektywy, naprawdę po awansie było co robić a w 3r raptem 2 questy wstęp do elity cieki pancerz i tyle ucięty potencjał.

Tu można by było dodać ze jako elita mamy kilka dodatkowych zadań, aż w końcu pytamy się kruka o możliwość  zostania magnatem, gdzie ten jasno by się wyraził ze to jest możliwe ale nie tylko musielibyśmy okazać się lepsi od innych magnatów, patrz pojedynki na arenie z nimi ale tez zrobić coś nadzwyczajnego, czyli właśnie znaleźć ta ukryta ścieżkę do nowego obozu. Wiadomo ze jako magnat tez można coś do roboty dać np: kontrola placu wymian bo  nowa dostawa jest itp  potencjał jest spory

To ze ktoś jest strażnikiem czy magnatem dla fabuły 4r nie ma znaczenia tu nie chodzi o nasza pozycje SO odcina się od całej koloni i każdy jest wrogiem,  bezi nim jest  dla tego ze pomagał NO w wysadzeniu bariery,  jego pozycja nie ma znaczenia ma znaczenie to ze pomagał NO.

Dla mnie sprawa jest prosta i tu  nie ma co argumentować jeśli możesz zostać guru w modzie to naturalna rzeczą jest możliwość zostania tez magnatem.

Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

W dupie mam goticzka nie odpowiadam na żadne pytania elo

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4034
Propsy822
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Albo po prostu więcej questów dla elity, bez możliwości zostania magnatem, ewentualnie nagrodą mogłaby być sama zbroja, bez przyjęcia do gildii jak w MT, ten ich pomysł mi się akurat podobał (Gomez może wymyślić naprawdę byle jaki powód żeby nas nie dopuścić, typu magnatami są tylko jego kumple z czasów przed barierą; nikt nie mówił, że magnaci to gildia otwarta, poza tym przy tym, ile robiliśmy dla Bractwa, Gomez nie ma powodów, żeby nam ufać na tyle, by wpuszczać do swojego wewnętrznego kręgu).

I to samo dla elitarnego strażnika świątynnego, bo Out zwrócił uwagę na ważną kwestię: możliwość zostania Guru psuje balans gildii - zawsze był wybór SO (pełnokrwisty mag lub wojownik), NO (wojownik, ale w późnej fazie gry dołącza magię), Sekta (hybryda od samego początku mająca dostęp do magii, ale bez możliwości zdobycia najsilniejszych zaklęć). Przez to, że Sekta daje możliwość zostania Guru, droga maga Starego Obozu traci sens z perspektywy gameplayu, bo dostajemy drugą taką samą, tylko z jeszcze szybszym dostępem do czarów i silniejszymi pancerzami (podobnie zresztą ma się sprawa z możliwością zostania magiem wody w 2 rozdziale).

Jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy, żeby zachować Guru i nie psuć tym maga ognia/wody, to zamknąć mu dostęp do czarów magii ognia i wody, w stylu Returna. Choć i to dalekie do ideału, bo Pięść wichru to jedno z najbardziej OP zaklęć w pierwszej części.

You didn't grow.
You didn't improve.

Morddamek

Morddamek

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zrobilem przywolanie poslanca sniacego zabili orka a ja dalej nie moge dostac sie do leza krolowej pelzaczy, nie mam nic w questbooku

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4034
Propsy822
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Wygadałeś wszystkie opcje dialogowe z Cor Kalomem?

You didn't grow.
You didn't improve.

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty78
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
vincent moim zadniem to powinieneś połączyc twoje pomysły z modem banda quentiana ten mod był dobry plus towje pomysły i bedzie hit

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty68
Propsy35
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wszystko zależy od skryptera/skrypterów. Pomysły są ambitne ale tak jak mówię , nie wszystko zależy ode mnie.

Pozdrawiam

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty78
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
spoko ja obecnie gram w gothica 3 z tymi modami ltm powrót generała lee i inne poprawki i musze powiedziec że super robota tam jest ja wyjdzie twoja wesja moda do gothica i jeszcze będzie brakowało czegoś takiego do gothic 2 noc kruka i była by trylogia gothica w edycjach rozszerzonych

0 użytkowników
Do góry