Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2624084 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2624084

Odpowiedzi 7398

krefs

krefs

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cześć
Utknąłem w zadaniu "Szpieg na Bagnie", strażnik świątynny na dole kopalni mówi, bym porozmawiał gor na barem, ale u niego nie mam żadnej opcji rozmowy, strażnik świątynny sprzed kopalni mówi, żebym pogadał z Ianem, ale on twierdzi, że jestem bandytą i mi nie pomoże xD Co robić dalej ?
 

Vomir

Vomir

Użytkownicy
posty10
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Halo, pomocy!

Gram w najnowszą wersję. Jestem w 1 rozdziale. Mam poziom 9 oraz wszystkie możliwe misje poboczne i główne ukończone (nie licząc tych po dołączeniu do jednego z obozów) - w sumie 60 zadań, ale to tylko słowem wstępu.

Ostatnim moim poważnym questem był list Iana oraz ogarnięcie bryłek dla Draxa od jego kumpla Josha. Przed przystąpieniem do tych zadań, miałem opcję dialogową u Caloma, żeby dołączyć do sekty (wszystkie questy zrobione), chociaż mało to było dla mnie wtedy istotne, bo chciałem dołączyć do bandytów. Po tym jak zabrałem bryłki ze skrzyni i zobaczyłem martwego Josha, poleciałem do Draxa. Wszystko spoko, quest zaliczony, ale nie mam opcji o nazwie: "CHCĘ dołączyć do obozu". Dosłowne nic, samo "koniec". Po zaniesieniu listu do Laresa, a potem do Diega to samo, żadnej zmiany. Spróbowałem na odwrót, czyli najpierw ogarnąłem list, a potem Josha i bryłki dla Draxa i też jeden wielki uj. Nic u niego nie mam, żadnej możliwości dołączenia do Quentina, a jak sam poszedłem do obozu, to nikt ze mną nie chciał gadać.

Przełknąłem ślinę, pomyślałem, że mówi się trudno, dołączę do ćpunów, bo też nigdy nie przechodziłem jako Guru. Zachodzę do Caloma i... lipa. Mogę zapytać o sprzedaż żuwaczek, naukę alchemii oraz zagadać jak idą badania z zielem. No dramat. Dodam, że w tym zapisie nie rozmawiałem z żadnym Gomezem ani Laresem, a moja gildia to kopacz (czyli powinienem móc zmienić obóz), więc nie wiem o co chodzi. Zmieniłem w edit abillities gildie na skazańca i też nic się nie pojawiło.

No szkoda mi w uj tego save'a, a nie chcę grać znowu jako przydupas Gomeza (szczególnie, że robiłem dotychczas wszystko, by dowalić Staremu Obozowi), a do NO też nie mam ochoty się pchać, bo z tego co słyszałem, jest tam najmniej nowych questów z moda. Poza tym Lee to hipokryta z porażeniem mózgowym.

Jest jakaś opcja naprawienia tego? Gadałem ze wszystkimi istotnymi postaciami, zaglądałem do poradnika (tekstowego), oglądałem gameplaye na youtube, gdzie robiłem dosłownie to samo. No w pupie jestem

Niech mi ktoś pomoże, bo się zabije przez tą kwarantanne

 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Niestety jak zostałeś kopaczem to dupa. Kolonia jest bezwzględna
 

Vomir

Vomir

Użytkownicy
posty10
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Co? Ale przecież nie da się inaczej ogarnąć listy, a widziałem jak autor pisał we wcześniejszych postach, że po oddaniu listy Iana nadal można zostać bandytą
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Jakiej listy? Lista od Iana jest potrzebna Laresowi i wtedy przeskok z kopacza na szkodnika jest możliwy, ale bandyci mają inny quest i nie trzeba zostawać kopaczem, dlatego warunkiem jest brak gildi. Po dostarczeniu rudy Josha zostaje się bandytą.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Otwórz konsolę kodów, wpisz insert non_2233_bula i zaznacz opcję (zostań bandytą). Potem idź do Draxa.
 

Vomir

Vomir

Użytkownicy
posty10
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
A co z ćpunami?

Czekaj, to jeśli chcę zostać bandytą lub ćpunem, to NIE MOGĘ zanieść listy od Iana?


Post połączony: 2020-04-08, 00:30
W sensie skoro po zostaniu kopaczem nie można dostać się do bractwa i bandy quentina, to po dołączeniu do jednego z nich, nie będziemy mogli zostać kopaczem, a co za tym idzie, wziąć listę od Iana

Tak?
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
nom, kopacz to członek starego obozu. jak oddasz listę laresowi to zdradzasz i przeskakujesz do no. jak zostaniesz kretem i chcesz zdradzić no to pomagasz flintowi. jak chcesz dołączyć do bandytow albo sekty to nie zostajesz gornikiem. takie sa zasady.
 

Vomir

Vomir

Użytkownicy
posty10
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Aha, ale tego nie da się zauważyć za bardzo i średnio ma to sens


Przecież nawet w podstawce w Starym Obozie są kopacze, którzy uciekają do Obozu na Bagnie (nawet jednego można zaprowadzić). Nie trzyma mi się to kupy, tym bardziej, że w podstawce questa z Ianem robi się z rozpędu i nie pociąga on za sobą większych konsekwencji.


Ale i tak dzięki wielkie za pomoc i szybką reakcję na forum
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Znaczy, no, Lorenzo chyba po zebraniu kopaczy parę razy ostrzega, że to decyzja ostateczna, także zauważyć się da xD Chodzi zasadniczo o to, że w tym momencie zaczynamy wykonywać więcej pracy niż zwykły kopacz i korzystać z protekcji magnatów, naturalnie więc bandyci nie zaufają nam już. Choć do sekciarzy powinno się móc dołączyć, to fakt.
W ogóle to taka myśl przy okazji: jeśli pomożemy Flintowi, nie możemy już dołączyć do NO, a zaniesienie listy Laresowi nadal nie blokuje możliwości dołączenia do SO, więc mamy trochę niekonsekwencję. Jeżeli obecny model dołączenia do NO/SO pozostałby w nowej wersji, to może warto zablokować dostęp do Starego Obozu tym, którzy dadzą listę szkodnikom. Na przykład Thorus mógłby nam odmówić wejścia do zamku na podstawie podejrzenia, że jesteśmy zamieszani w napaść szkodników na konwój, o którym wiedziała garstka osób, i dopóki sprawa się nie wyjaśni, nie wejdziemy do Gomeza.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Vomir

Vomir

Użytkownicy
posty10
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Nie wydaje mi się, by Lorenzo powiedział coś takiego, ale sprawdzę przy najbliższej okazji


Pomóc Flintowi? W sensie? Który to był i o co z nim chodziło, bo nie kojarzę
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Jak zagrasz Kretem, to będziesz wiedział xD
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Ergon

Ergon

Użytkownicy
posty17
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
W ogóle to taka myśl przy okazji: jeśli pomożemy Flintowi, nie możemy już dołączyć do NO, a zaniesienie listy Laresowi nadal nie blokuje możliwości dołączenia do SO, więc mamy trochę niekonsekwencję. Jeżeli obecny model dołączenia do NO/SO pozostałby w nowej wersji, to może warto zablokować dostęp do Starego Obozu tym, którzy dadzą listę szkodnikom.
Koniec końców o to chodzi w tym quest'cie :D - żeby po kryjomu dopisać parę towarów na listę, bo to na rękę szkodnikom, a lista ma przejść bez podejrzeń dalej. Nie wydaje mi się, żeby blokowanie możliwości dołączenia do Starego Obozu było dobrym pomysłem, choć zajeżdża to niekonsekwencją bo gracz wyraźnie działa wtedy na niekorzyść Starego Obozu :F
 

Vomir

Vomir

Użytkownicy
posty10
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
@Jao

Średnio atrakcyjne się to wydaje. Ja grając w Gothica, odruchowo dążę do tego by zanieść listę Iana do Diego. Dziwnym wydaje mi się to rozwiązanie, że albo nie robisz listy albo możesz dołączyć tylko do SO/NO

Wiadomo w ogóle co jeśli dołączę do bandytów/sekty, nie zanosząc listy? Będzie to jako niezaliczona misja? Strasznie rani to moje serduszko, gdy widzę takie coś.

Tak w ogóle, jeśli dołączę do NO to mogę zrobić wszystkie misje dla obozu Quentina, czy coś stracę? A co jeśli dołączę do SO? Nie wpuszczą mnie/zabiją na miejscu? Jestem też ciekaw co z sekciarzami w obozie quentina. Można robić tam jakieś questy, będąc ćpunem? Chcę jak najwięcej wycisnąć z tego moda i nie wiem gdzie dołączyć
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
No właśnie ten mod z początku dość mocno firmował koncept karania za "odruchowe" zbieranie expa ze wszystkich źródeł, które każdy ma we krwi. W obecnej wersji jest lekko - wcześniej w Starym Obozie nie chcieli nas widzieć po tym, jak WIDZIANO nas w towarzystwie Draxa. Ta niemożliwość dołączenia do bandytów jest dość normalną konsekwencją pogłębionych relacji ze Starym Obozem, dodatkowo służy zbalansowaniu - po dołączeniu do obozu bandytów dostajemy nowe questy niedostępne po dołączeniu do Starego Obozu, ale tam odrabiamy stracony w ten sposób exp innymi questami (listą na przykład), które z kolei blokują dostęp do bandytów. Nie działa to może idealnie, ale zasadniczo w każdym obozie będziesz w stanie zebrać dobrą ilość expa. Nawet u sekciarzy, choć u nich będzie to dopiero w 3 rozdziale, gdzie dużo expa dadzą misje z zostaniem Guru.
Misja z listą będzie niezaliczona, podobnie jak po dołączeniu do NO w podstawce niemal wszystkie misje w SO (nawet te już wykonane) lądują w niezaliczonych. Jak dla mnie to tylko misje zalegające w obecnych psują widok dziennika, do tych niezaliczonych trzeba się czasem przyzwyczaić. (powodzenia zresztą w ukończeniu podstawki bez co najmniej 3 niezaliczonych zadań)
Zadania poboczne w obozie Quentina są głównie dla bandytów, jest tylko kilka, które możesz wykonać będąc w innej gildii (jako członek Starego Obozu być może będziesz mógł tam wejść, jeżeli nie będziesz w zbroi gildii, ale to funkcjonuje różnie, najlepiej więc poczekać z tym do 4 rozdziału). Tylko pamiętaj, że inne obozy też dostały nowe misje wyłącznie dla członków, wszystkiego więc nie zrobisz za jednym podejściem. 
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

R.Loos

R.Loos

Użytkownicy
posty373
Propsy66
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Książka potrzebna do ulepszenia mikstur jest gdzie? Kto pomoże? :)
 
Pół litra na dwóch jest dobre kiedy jedna osoba nie pije

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Ulepszania mikstur nie ma już od wersji... no, od dawna.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

R.Loos

R.Loos

Użytkownicy
posty373
Propsy66
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witaj stary druhu :) no to źle gdzieś wyczytałem. To... Jak się ulepsza te mikstury? :D Albo inaczej, ile może mi dać maksymalnie jedna mikstura siły? Zwykła daje mi 3 pkt siły i na tym koniec?
 
Pół litra na dwóch jest dobre kiedy jedna osoba nie pije

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
 

R.Loos

R.Loos

Użytkownicy
posty373
Propsy66
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Meh jaka lipa. To dopytam jeszcze, który poziom alchemii jest do niej wymagany?
No i jakim cudem ludzie pisali, że po 170 siły zdobywali w tej grze? :D
Aaaa i jeśli łaska, żeby z grubsza odpowiedzieć czy eliksiry potęgi da się warzyć i czy są dobrą opcją jeśli gramy pod siłę :)
 
Pół litra na dwóch jest dobre kiedy jedna osoba nie pije


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry