[G: Er]Wasze opinie i porady dot. desingu leveli. 2719 4

O temacie

Autor

Zaczęty 9.09.2011 roku

Wyświetleń 2719

Odpowiedzi 4

gothic1210
  • Gość
Temat założyłem po to abyście mi trochę pomogli  z desingiem koloni. Jak wy sobie to wyobrażacie? Co należy dodać, a co nie? Które miejsce mają jakieś możliwości?

Stwierdziłem, że jest źle. Tak jak kiedyś mówiliście. Zbitka vobów z Gothica. Vobów jest dużo i wszystko jest chaotyczne. Nie podoba mi się to więc proszę o porady. Do tego muszę oszczędzać voby bo engine się buntuje. Jak to zrobić oszczędnie i ładnie? Prozę o wasze propozycje. Żeby nie było chaosu na razie proszę o pomoc z terenem wokół SO. Jeśli drzewa... to jakie? Sosny czy świerki? Może dąb?
Umieszczam link do mapy.  :lol:  
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Trochę nie rozumiem, zabrałeś się za modyfikację wprowadzającą zmiany w istniejącym świecie, chcesz go zmienić - rozszerzyć a nie masz własnej koncepcji?

gothic1210
  • Gość
Trochę nie rozumiem, zabrałeś się za modyfikację wprowadzającą zmiany w istniejącym świecie, chcesz go zmienić - rozszerzyć a nie masz własnej koncepcji?


Nie nie chodzi o to. Po prostu wydaję mi się, że nie wygląda to najlepiej i chcę żebyście mi "wytknęli" co zmienić.
 

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!
Cytuj
Tak jak kiedyś mówiliście. Zbitka vobów z Gothica. Vobów jest dużo i wszystko jest chaotyczne. Nie podoba mi się to więc proszę o porady.

No tak - mówiliśmy, tylko Ty nie słuchałeś. :D

Jak dla mnie nie ma sensu stawiać jakiekolwiek drzewka, świerki i kutaski wokół Starego Obozu. Może bardziej to już jakieś krzaczory, czy coś w tym guście.
 
Комиссар RBT

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
No to jeśli o to chodzi, no to to co napisane wyżej - proste ozdobniki zakrywające toporność świata - jakieś roślinki itp. Świat w gothic 1 jest pustawy i jeśli coś poprawiać z kwestii estetyki to to powinno być na pierwszej linii. Powinno ale już sami twórcy tak sklecili tą grę żeby się jak tako ze swojego dziurawego worka nie wysypała. Dlatego w momencie gdy Ci się już silnik buntuje, a chcesz dalej dokładać obciążenia to na zasadzie chodzenia po cienkim lodzie - powinieneś imo zacząć od najlżejszych rzeczy i nasłuchiwać trzasków lodu wraz z dokładaniem nowych i ewentualnie stopniowo zwiększać obciążenie. Zatem:

- Zacznij od dodawania zwykłej trawy oraz jak najbardziej ogólnych obiektów, takich które potrzebne są wszędzie potem ewentualnie dokładaj krzaków, chyba że jakieś elementy są absolutnie niezbędne ze względu na fabułę.
- Pojedyncze krzaki po środku terenu wcale nie wyglądają ładnie - stawiaj je w grupach, najlepiej przy krawędziach tak by jak najbardziej starać się zakryć proste linie.
- Rośliną, nie dawaj powiewania na wietrze.
- Stawiaj głównie światła statyczne jeśli dynamiczne nie są absolutnie potrzebne.
- Trawa nie wymaga by była widoczna z daleka więc jej, jak i mniejszym obiektom, albo takim które widoczne są tylko w bliskiej odległości z racji swojego położenia (wnęka jaskini, otoczenie ścianami), ustaw widoczność poniżej 1.


Powyższe rady to tylko moje wolne myśli i nie gwarantuję że dzięki temu uzyskasz zadowalający efekt, ani że nie ujrzysz w pewnym momencie jakiego acces violation. Na pewno pozwolą zaoszczędzić trochę klatek których jeśli będziesz miał zapas, to będziesz mógł dodawać vobą ewentualnie powiewanie itp (ale nie sądzę by się komukolwiek chciało ani by w ogóle było to możliwe).

Osobiście jednak nie wiem co ma na celu upiększanie istniejącego miasta. Każdy, nawet najwięksi hejterzy goticzka, grali już w tą grę setki razy i samo upiększenie istniejącej gry wydaje się z mojej perspektywy bardzo mało interesujące. Wolałbym aby miasto zaskoczyło mnie całkowitym obróceniem istniejącego designu, jakimś ciekawym pomysłem, czymś na co można chociaż przez chwilę popatrzeć, aby można było uśmiechnąć się widząc coś zabawnego i zaskakującego. Stąd moje pytanie, że nie wiem co ma ten temat tak na prawdę na celu. Jeśli sam nie masz pomysłów to nie zainteresujesz mnie. Co do prostych rad na temat co zmienić aby było zmienione a zaoszczędzić to tak jak pisałem wyżej.

Dzięki. Coś wymyślę.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry