Modding Gothica > Pytania i problemy

Naprawa błędów graficznych Gothic na W7 ze sterownikami Nvidia

(1/1)

Caesum:
Ostatnio bardzo dużo ludzi wspomina o tym problemie i jako odpowiedź dostaje link do programu, który ma niby to naprawić poprzez skopiowanie pewnych plików do folderu z grą bądź zainstalowanie najnowszych sterowników. Pierwsze jest całkowitą bzdurą, ponieważ zamiast naprawić problem jedynie omija go w nieudolny sposób, co owocuje wręcz koszmarną szybkością działania, nieporównywalnie gorszą od tej na Windows XP czy Vista. Druga odpowiedź ma już więcej sensu, jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcemy zagrać w oryginalnego Gothica bez zainstalowanego modkit/playerkit.
Problem z niedziałającym Gothiciem na W7, gdy ma się zainstalowany modkit/playerkit polega na braku gothicmod.exe na liście uwzględnionych plików w profilu gry w panelu nvidia. Żeby to naprawić trzeba:

1. Zaktualizować sterowniki do karty graficznej, jeżeli nie zrobiło się tego wcześniej.
2. Ściągnąć i uruchomić program Nvidia Inspector, który można znaleźć pod tym linkiem: http://download.orbmu2k.de/files/nvidiaInspector.zip

3. W nowo otwartym okienku trzeba kliknąć przycisk umieszczony na prawo od "Driver Version".

4. Wybieramy jeden ze sposobów:

Sposób pierwszy - ręczne ustawienie zmian w profilu
A1. W okienku A1 wpisujemy "Gothic" i wybieramy jego profil z rozwiniętej listy.
A2. Klikamy przycisk A2, szukamy pliku gothicmod.exe a następnie klikamy "Otwórz". Na wszelki wypadek warto sprawdzić, czy na zielonej liście jest ten plik wymieniony.
A3. Klikamy przycisk "Apply Changes"(A3/B2).

Sposób drugi - import ustawień z pliku
B1. Ściągamy profil Gothica z tej strony: http://www.mediafire.com/?3g4l779b4t9zd8k a następnie klikamy na przycisk oznaczony numerem B1.
B2. W nowo otwartym oknie wybieramy GothicWin7NvidiaProfile.nip i klikamy Otwórz, następnie zaś klikamy przycisk "Apply Changes"(A3/B2).

Pamiętajcie tylko, że jeżeli wcześniej zainstalowaliście Nvidia Workaround z WOG'u, usuńcie to, inaczej zmiany nie będą działać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej