Tomb Raider (2013) 14640 44

O temacie

Autor Caesum

Zaczęty 22.02.2011 roku

Wyświetleń 14640

Odpowiedzi 44

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Świetnie sobie radzi z łukiem, no i widać, że dziewczyna będzie po przejściach :D

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
no i widać, że dziewczyna będzie po przejściach
że nie dziewica? cum będzie zawiedziony :lol2:
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Caesum

Tomb Raider (2013)
#22 2012-06-04, 21:38(Ostatnia zmiana: 2012-06-04, 21:52)
Osobiście ją do tego doprowadzę. Anyway, nie mogę się doczekać tego ekskluzywnego dema, co ma być za chwilę.

EDIT: Już było. Teraz chyba czekać trzeba na kolejny gameplay. xd
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3698
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Ja to czekam na recenzje Klocucha :lol:
 


Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Caesum

Tomb Raider (2013)
#25 2012-06-05, 11:55(Ostatnia zmiana: 2012-06-05, 12:07)
Anniversary nie zalicza się do serii, ponieważ jest to tylko remake pierwszej części. Szczerze mówiąc to ten Tomb Raider w ogóle nie powinien mieć cyferki - to pierwsza część nowej serii. Niech ktoś będzie tak dobry i zmieni nazwę tematu na Tomb Raider(2013), wtedy nie będzie problemu.

Anyway, Crystalsi potwierdzili, że będzie tryb multiplayer. Jak dotąd multiplayery nigdy nie zagościły w głównej serii, a jedynie w Lara Croft and the Guardian of Light oraz Tomb Raider na N-Gage. :D

Był jeszcze gameplay z momentu, jak Lara zostaje złapana, zakuta w kajdanki i molestowana przez ruska, ale usunięto, bo za wcześnie się pojawił. Mimo to mogę już powiedzieć, że w grze będą elementy skradanki, bo właśnie na tym cały gameplay polegał.
EDIT: A jednak gameplay jest w sieci:
https://www.youtube.com/watch?v=e90b8bcjth4
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Caesum

Tomb Raider (2013)
#26 2012-06-06, 00:33(Ostatnia zmiana: 2012-06-06, 01:08)
Jeśli dla kogoś z was poprzednie gameplaye były zbyt makabryczne, to mam dla nich coś spokojniejszego. Na tym tutaj są tylko patroszone jelenie, automatycznie zamykające się drzwi i kawały mięsa efektownie wiszące na hakach:

http://uk.ign.com/videos/2012/06/05/ign-live-tomb-raider-demo-e3-2012

:)

:)  :)  :)

EDIT: http://desmond.imageshack.us/Himg594/scaled.php?server=594&filename=fdfdfdfdn.jpg&res=landing ehjeheheeh
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Camilla Luddington has been named as the actor who plays Lara Croft in the upcoming Tomb Raider video game.

The 29-year-old English-born actor joins Angelina Jolie, Minnie Driver and Keeley Hawes, who have all portrayed the British adventurer in various forms in the past.

Luddington's most recent work includes playing another well-known British figure – the Duchess of Cambridge, Kate Middleton – in the made-for-TV film William & Kate.

She has also starred with David Duchovny in the Showtime series Californication, and is scheduled to appear in the upcoming fifth season of HBO's True Blood.

Besides doing the voiceover work for the new game, Luddington is also doing all the motion-capture for the character – making her the first performer to lend both vocal talents and body shape to Lara Croft.

Luddington was chosen after an international search by the game's developer, Crystal Dynamics, which is positioning the new game as a reboot of the franchise.

The new Tomb Raider game serves as an origin story for 21-year-old Croft, in which she is shipwrecked on a remote tropical island and has to fight for survival against the elements and a group of murderous aggressors.

Crystal Dynamics said Luddington had convinced them that she could deliver both the emotional depth and youthful tone they sought for the character.

"This has been one of the most important jobs for us to get right," said Darrell Gallagher, studio head of Crystal Dynamics. "This Tomb Raider game is very different to any other and we are demanding far more from the voice acting than ever before."

The new game, which is due for release in March 2013, is a good deal grittier and darker in tone than previous entries in the Tomb Raider franchise.

Recent demos of the game at the E3 2012 games convention in Los Angeles sparked controversy when it was revealed that one of Lara Croft's would-be assailants tries to sexually assault her before she kills him.
 


Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Coś jak 'poważny' Uncharted :D  Jak najbardziej na plusie :ok:
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Caesum

Tomb Raider (2013)
#30 2013-02-26, 22:12(Ostatnia zmiana: 2013-02-26, 22:15)




A oto długo ukrywany, brand-new PC exclusive efekt opiewany przez Crystal Dynamics, TRESSFX.
Ogólnie TRESSFX to efekt, który ma za zadanie stworzenie realistycznych włosów, jak dotąd osiągalnych jedynie w pre-renderowanych animacjach. Co za tym idzie zakończona zostanie era czapek, łysych dziadów i przetłuszczonych włosów. Efekt ten wprawdzie został stworzony pod Radeony, jednakże powinien działać na każdej karcie obsługującej dx11.

Ponadto nie jest to jedyny z nowych efektów dostępny wyłącznie dla posiadaczy PC. Poza włosami będą również teselacja, wysokiej jakości bokeh i cienie, SSAO, wysokiej rozdzielczości tekstury i zaawansowane ustawienia LOD. Posiadacze konsol mogą obejść się ze smakiem. Jest to pierwszy raz w historii serii gdy to właśnie wersja na PC dostała największą ilość dodatkowych efektów graficznych. W przypadku TR1-6 to wersja na playstation była najbardziej dopracowana. Z kolei trylogia Legend-Anniversary-Underworld graficznie najlepiej wypadała na X360.

Dodam od siebie, że na forach Tomb Raidera gdy pierwszy raz pojawiła się wzmianka o tym efekcie - pierwsze komentarze były typu "pewnie nowa fryzura". No cóż, widać i tym razem fani się nie mylili. Podobnie jak w przypadku poprawionych paznokci, klamr na butach i radyjka. :lol2:
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Smolo

Smolo

Użytkownicy
posty306
Propsy212
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Każdy pewnie już widział, ale co tam...
Wywiad zrealizowany przez serwis gamingowy Dubscore traktujący o lokalizacjach gier z Karoliną Gorczycą - polską Larą Croft:
https://www.youtube.com/watch?v=sSyFjbcxNEY
 
Elo

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Caesum

Tomb Raider (2013)
#34 2013-03-05, 15:51(Ostatnia zmiana: 2013-03-05, 15:58)
No dobrze, pograłem chwilkę to się teraz wypowiem.

Początek gry, podobnie jak w przypadku Dragonborna mi się nie udał. Wszystko to jest spowodowane gównianym działaniem spolszczenia napisów. Niestety, jeżeli komuś gra wyłącza się co kilka minut - jest to właśnie wina polskich napisów. Radzę je wyłączyć i grać po angielsku. :ok:  

Pewna wyraźna rzecz, którą zauważyłem, to znacznie gorsza ilość fpsów w stosunku do Tomb Raider: Underworld. Jasne, między grami jest duża różnica czasowa, ale o ile w TRU mogłem grać na full detalach, to TR 2013 jest powolny na najniższych ustawieniach. Na szczęście jak się gra na gamepadzie to nie jest to aż tak odczuwalne. Za to plusem jest to, że nawet na najniższych ustawieniach gra wygląda ślicznie. Lokacje są szczegółowe, większe i dobrze rozplanowane.

Gameplay mocno się zmienił w stosunku do poprzednich części. Teraz gra jest bardziej oskryptowana, skupiona na jak najbardziej filmowym przedstawieniu sytuacji. Osobiście nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania na ten temat - z jednej strony jest to plusem, ale osobiście wolę w grach pełną swobodę. Na razie jest stanowczo za dużo przerywników w stosunku do samego gameplayu, ale jestem dopiero na początku gry.
Samo sterowanie jest ok. Może wydać się na trochę toporne, ale człowiek szybko się przyzwyczaja. Wspinaczka to poprawiona wersja tego, co dostaliśmy w Tomb Raider Underworld. Oczywiście jest to plus. Aha, białe krawędzie są, ale nie są aż tak widoczne. Nie jest źle.
Walka została całkowicie zmieniona. Nie ma już auto celowania, za to jest skradanie się, uniki, chowanie za osłonami i head-shoty. Gram na gamepadzie i np. takie strzelanie do zwierząt jest dość trudne, ale już ludzi znacznie łatwiej zabić.

Z intro dowiadujemy się, że Lara Croft i ekipa statku Endurance poszukują Yamatai, japońskiego odpowiednika Atlantydy, gdzie rządziła księżniczka Himiko. Już na samym początku gry są przesłanki do starego, dobrego Tomb Raidera. Na wyspie jest pełno kapliczek, świątyń i to wszystko w klimatach Japonii(tak, Aztek). Niestety jak dotąd nie dowiedziałem się konkretów, ponieważ zostałem zaatakowany przez ścierwojady.

Jak na razie mam dość mieszane odczucia. Jako fan klasycznej serii jestem załamany samym faktem rebootu. Z drugiej strony dzięki temu gra stała się poważniejsza. Nie polega już tylko na durnym popierdalaniu prosto korytarzem(jak to było w trylogii) i klikaniu przycisku strzału. Do tego zresetowanie samej Lary pozwoliło jej na przywrócenie pewnej dozy stylu i powagi - coś, czego nie było od czasów TR1, bo później stała się tylko zwykłą prostytutką. No i przyznajmy sobie szczerze - kto by chciał grać babką, która dzisiaj miałaby 45 lat? Teraz przynajmniej Lara jest po prostu młodsza i ciekawsza.

No i wracając jeszcze do spolszczenia to Cenega w ogóle grabi sobie. Poza Tomb Raiderem kupiłem jeszcze Dragonborna i po prostu w obu grach są problemy z Polskim językiem. W Dragonbornie dodatek jest wyłącznie w pełni po polsku - trzeba więc ściągnąć angielską wersję plików językowych by pograć. Z kolei płytka Tomb Raidera, mimo że oficjalnie zawiera zarówno Polski jak i Angielski, zainstalować może tylko język polski. Jeżeli ktoś chce mieć angielski dubbing, musi go sobie ściągnąć ze Steama - przy czym nie może grać z polskimi napisami, bo gra wtedy się psuje. Gratulacje Cenega, gratulacje. :ok:
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No i skończyłem grę, a zatem mogę się w pełni wypowiedzieć co do fabuły i gameplayu.
Gra jest świetna, to jest niezaprzeczalny fakt. Z pewnością też przebija o głowę całą trylogię Crystalsów. Nie zmienia to jednak faktu, że troszeczkę się zawiodłem. 3/4 tej gry to bieganie po bunkrach a’la WWII i strzelanie do wszystkiego co się rusza. Tomby zaś w Tomb Raiderze są… opcjonalne. Nie czytałem niczego konkretnego o grze więc nie spodziewałem się, że w głównym wątku będzie ich tak mało. Końcówka jednak była moim zdaniem bardzo udana – czuć było klasyczny klimat, jednak przeniesiony do obecnych czasów.

W samym gameplayu o dziwo najbardziej przypadły mi do gustu momenty, w których Lara musi szybko uciekać, ponieważ wszystko wokół się wali. Takie coś pamiętam było już w TR Underworld, ale pod tym względem TReboot doszło do perfekcji.

Fabuła bardzo mi się spodobała! Naprawdę, polubiłem to wymieszanie legendy o Yamatai z eksperymentami zza czasów drugiej wojny światowej, rytuałami i próbą przetrwania na wyspie. Tutaj biję pokłony Crystalsom – fabuła w nowy i ciekawy sposób przedstawia motyw złej organizacji , który w Tomb Raiderze został już do bólu wykorzystany i ostatnio stał się zwyczajnie nudny. Szkoda tylko, że poboczne postacie nie zostały jakoś lepiej przedstawione. Jedyne postaci jakimi w ogóle się przejmowałem były Sam i Roth, cała reszta mogła być równie dobrze usunięta.
Niestety, grając miałem wrażenie, że najważniejszy wątek gry jak i całej serii został wręcz zapomniany. Mam nadzieję, że TR2(tak, czekam na dwójkę!) jednak skupi się na grobowcach, a bardziej nowoczesne lokacje zepchnie na drugi plan.

A więc podsumowując: jako gra nowy TR spokojnie zasługuje na 9/10, jako Tomb Raider 8/10. Trochę za dużo akcji, przy czym gra nagle traci intensywność w połowie rozgrywki. Ponadto granie na PC bez crashy graniczy z cudem. Brakuje mi też klasycznych świątyń/grobowców, za to odczuwam nadmiar bunkrów i śmietnisk. Długość gry jest w sam raz - nie za długa, nie za krótka.
 

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
 

Smolo

Smolo

Użytkownicy
posty306
Propsy212
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Wcześniej tutaj narzekano na polskie napisy, ale jednak dubbing z tego co oglądałem/słuchałem wypada bardzo dobrze:
https://www.youtube.com/watch?v=Qmw2GPe9sEM
 
Elo

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1729
Propsy2216
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tomp Raider
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
W tej całej dubrecenzji w momencie, kiedy wspomnieli, że głównej dubbingerce nie udało się nagrać porządnie niektórych scen, stwierdziłem, że scena którą chyba pokazali jako właśnie nieudolną, wyglądała mi na zagraną najlepiej ze wszystkich pokazanej do tamtej pory :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry