Literatura 137526 268

O temacie

Autor dr inż. Fenix

Zaczęty 25.03.2008 roku

Wyświetleń 137526

Odpowiedzi 268

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan

shergar
The Modders

Literatura
#200 2017-04-14, 20:42(Ostatnia zmiana: 2017-04-18, 15:35)
Ponura drużyna Luke Sculla - w sumie nie najgorsze fantasy, trochę dark, trochę heroic, trochę nudą zalatuje, ale da się czytać. Miecz północy trzyma poziom, tak że może się spodobać, ale GRRM to to nie jest. Gdyby nie było tych bogów i magów byłoby jeszcze lepiej. Niektóre wątki bardzo fajnie poprowadzone. I lepiej czytać w oryginale, bo wersja PL jest średnia, książka przez to traci.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie wiem czy w każdej księgarni w Polsce ale w "Świecie Książki" miałem dzisiaj promocję druga książka za pół ceny. Więc polecam zajrzeć.
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
W świecie takie promocje są bardzo często, tylko pozycje objęte promocją to już inna bajka.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
W Empiku 3 ksiazki za 2
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Ktoś się orientuje czy i kiedy ma wejść ta ustawa dotycząca jednakowych cen książek?
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Ona jest dopiero w opracowaniu, pewnie ją odrzucą.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przeczytałem w weekend "Skokowiec" z cyklu Głębie Podlewskiego. Całkiem przyjemna książka. Ciekawy świat galaktyki. Z różnymi odłamami w miarę przekonująca wizja. Całość opiera się na "grupie" taki odpowiednik drużyny z fantastyki. Członkowie załogi naszego kapitana to osobliwości ale nawet składnie poustawiane w opowieści. Rozdziały są ułożone naprzemiennie mamy więc jeden o naszej wesołej gromadce a kolejny o szerszej grupie postaci, które również interesują się "znaleziskiem". Na początku trochę mi to przeszkadzało ale jak ruszyła akcja od 200 strony to kończyłem książkę o 2 w nocy. Zresztą jak na 700 stron to czyta się szybko. Oczywiście jest to dość rozrywkowa książka. Gdzieś troszkę odsunięte na bok są tematy "cięższe" ale pobrzmiewają. Lekko na siłę jest wrzucony wątek "polskości" ale rozumiem, że autor chciał przyciągnąć tym czytelników. Kolejną część też postaram się przeczytać. No i okładka ładna XD
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Trzy wrzuty.
1. Jack Campbell - Zaginiona Flota. Jak ktoś lubi patos popychający etos wielkim bohaterskim kutasem mitycznego main heroła to właśnie trafił na cykl swojego życia. Dawno temu się za to zabierałem, ale szybko zebrało mnie na wymioty, jakoś ostatnio wróciłem i wymęczyłem. Z Campbellem jest jak z Czarną Kompanią - albo się to znienawidzi, albo pokocha. A dlaczego przeczytałem? Bo odkąd sam staram się pisać mam szacunek dla autorów, którzy kończą to co zaczynają :D
2. Wojna starego czlowieka - John Scalzi. Totalne przeciwieństwo tego co wyżej: świetny pomysł na żołnierzy, klimat, rewelacyjny humor, klimat, ciekawa fabuła, klimat, niezłe gagi i... klimat. Prawie jak Gothic w kosmosie. Pewnie tak mi się spodobało bo bliżej mi do tytułowego starego człowieka niż w drugą stronę. W przeciwieństwie do Cambella serdecznie polecam.
3. Brent Weeks - cykl Lightbringer - The Blood Mirror. Nie ma chyba jeszcze polskiego przekładu, ale jak ktoś może to polecam czytanie w oryginale. 4 część cyklu, niestety lanie wody, na siłę rozciągnięte wątki, przewidywalna fabuła, najgorsza część do tej pory. Ale dzięki temu ostatni tom powinien wbić w fotel. No i jako ciekawostka dowiedziałem się co to jest Pochwica :D
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
wklejam znalezione na fb, wydaje się że to może być faktycznie dobra książka (już zamówiłem). trochę mi przypomina serial norweski "Okupowani" https://pl.wikipedia.org/wiki/Okupowani

Cytuj
Świeżutki egzemplarz prosto z drukarni:-) Jak ja Wam zazdroszczę, że lektura dopiero przed Wami! Sam zarwałem dwie noce kiedy czytałem maszynopis kilka miesięcy temu i wiedziałem od razu, że chcę wydać "Inwazję" jak diabli. Dogadaliśmy się z autorem, udało się. Teraz cieszę się jakbym sam ją napisał:-)
A więc mamy rok 2017, Rosjanie zajęli już całą Ukrainę, a polskie władze dokonują ekshumacji żołnierzy radzieckich na cmentarzu w Braniewie by odesłać ich do Rosji. Putin chwyta pretekst i wydaje rozkaz ataku na Polskę. Niczego nie zdradzam, to sam początek. A potem mamy kilkusetstronicową epicką opowieść o najnowszej polskiej wojnie opowiedzianej z perspektywy zwykłych ludzi wrzuconych w tryby przeklętej historii. Są świetni, wyraziści, charakterystyczni bohaterowie i bohaterki, precyzyjnie prowadzone wątki, o których wiemy, że się zbiegną, ale zastanawiamy się jak. Ułożone to jest przednio, w końcu autor jest cenionym scenarzystą. Bywa wzniośle, bywa romantycznie, bywa cynicznie, jest śmierć, przyjaźń, szaleństwo i miłość ale cały czas pełno jest smakowitego czarnego poczucia humoru. No rżałem często. A najlepsze czy najgorsze jest jak plastycznie Wojtek Miłoszewski stworzył swój powieściowy świat, jak bardzo jest przekonujący. Cały czas łapałem się na mamrotaniu: "Kurde, to mogłoby tak być". Krótko mówiąc to gatunkowa rewela jest. No nie mogę się doczekać na ciąg dalszy, bo tak, już wiem, że będzie:-)
Uprzedzając pytania: przedpremierowo w sprzedaży od 15 maja na festiwalu Apostrof i na Warszawskich Targach Książki, a od 24 maja w empikach. Już można zamawiać na empik.com. Również audiobook czytany przez Janusza Chabiora.
A 21 maja, w niedzielę o godz 14 w warszawskim Teatrze Powszechnym, w ramach festiwalu literackiego Apostrof premierowe spotkanie z autorem (z gościnnym udziałem jego brata Zygmunta), które będę miał przyjemność poprowadzić i na które serdecznie zapraszam:-)


 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Chyba rzucę okiem na tą Inwazję. Czytałeś kazz?

Chór zapomnianych głosów Remigiusza Mroza. Koleś pisze kryminały, a to jego pierwsza książka SF, ale czyta się bardzo dobrze, fabuła ciekawa, postaci wiarygodne i trochę humoru.
Niebiańskie pastwiska Pawła Majki. Dupy nie urywa, lania wody za dużo, albo koleś mógł skrócić, albo dopisać kilka wątków. Ogólnie źle się nie czyta, pomysł nawet fajny, ale czegoś brakuje.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Niebiańskie pastwiska Pawła Majki. Dupy nie urywa, lania wody za dużo, albo koleś mógł skrócić, albo dopisać kilka wątków. Ogólnie źle się nie czyta, pomysł nawet fajny, ale czegoś brakuje.

To będzie już chyba nie pierwszy raz, że spotkałem się z taką opinią na temat twórczości Majki. Jego książkę z uniwersum Metro 2033 czytało mi się cholernie siermiężnie, za dużo było w tym właśnie lania wody i niepotrzebnych opisów. Szybko ostudziło mi to zapał na inne książki z tego uniwersum, więc i tego chyba bym raczej też nie przeczytał.
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Inwazja Miłoszewskiego jest naprawdę świetna. Recka w poście kazza w 100% trafna, polecam poczytać. I ogólnie daje do myślenia, już nie będę się śmiał z mojej żony, która zabunkrowała w piwniczce w razie W suchy prowiant, bańki z wodą i inne niepsujące się produkty na kilka miesięcy - trzeba jeszcze zacząć inwestować w złoto :D
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Leoxiq1993

Leoxiq1993

Użytkownicy
Mistrz
posty175
Propsy75
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Mistrz
Inwazja Miłoszewskiego jest naprawdę świetna. Recka w poście kazza w 100% trafna, polecam poczytać. I ogólnie daje do myślenia, już nie będę się śmiał z mojej żony, która zabunkrowała w piwniczce w razie W suchy prowiant, bańki z wodą i inne niepsujące się produkty na kilka miesięcy - trzeba jeszcze zacząć inwestować w złoto :D
a ło czym ta inwazja?
 
Pozdrawiam mame i tate

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Leoxiq1993 kilka postów wyżej masz, post #208, @Kazzmir.

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
Cytuj
2. Wojna starego czlowieka - John Scalzi. Totalne przeciwieństwo tego co wyżej: świetny pomysł na żołnierzy, klimat, rewelacyjny humor, klimat, ciekawa fabuła, klimat, niezłe gagi i... klimat. Prawie jak Gothic w kosmosie.
@shergar nie tak dawno przeczytałem obie części i w ogóle nie rozumiem gdzie tam klimat Gothica? Od biedy paczka przyjaciół (tu Stare pryki), ale to jakby trochę mało i w prawie każdej opowieści wojennej zobaczymy dobrych kumpli.
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Nie w każdej i nie w takiej odsłonie, ale to moja subiektywna opinia. Pierwsza część zdecydowanie lepsza i ciekawsza, choć autor mógłby niektóre wątki rozwinąć.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co do Podlewskiego przeczytałem dotychczasowe 3 części (planowane są 4) z serii "Głębia". Przyjemna lektura, która ewoluuje z "przygody" grupy bohaterów w space opere o zasięgu całej galaktyki. Nie do końca podobają mi się książki, które mają taki olbrzymi zasięg i kilku bohaterów ale rozumiem, że łatwiej przekazać tak całościową wizję autora. Na plus, dla cyklu należy zapisać pewne spajanie wątków i rozwiązywanie wcześniej postawionych czytelnikowi pytań. Z drugiej strony dalej zostało dość sporo do opowiedzenia i nie wiem czy kolejne 800 stron (taki gabaryt każdej książki) wystarczy do zamknięcia historii. Na minus zapiszę, że szczególnie w drugiej części 3 tomu "główni" bohaterowie mają zdecydowanie za mało miejsca na ilość akcji która ich dotyczy. Troszkę pojawił się rozdźwięk z poprzednimi rozdziałami z ich udziałem, gdzie sposób narracji był momentami dość "celebracyjny" nawet dłużący miejscami. Ogólnie polecam jeśli ktoś ma ochotę na coś między Firefly a Star Trekiem.

Gdy w HBO pojawił się pierwszy sezon Gry o tron postanowiłem, że nie będę go oglądał póki nie przeczytam chociaż pierwszego tomu dzieła Martina, Książka przeleżała chyba 5 lat na półce ale ostatnio wziąłem się i za nią. Mimo, że serialu nie oglądałem trudno uniknąć spoilerów, które mimo chodem rozchodzą się w szeroko pojętym internecie. Dlatego, może mój odbiór powieści był "nieoryginalny". W każdym razie wiedziałem mniej więcej kto umrze. Po mimo to czytało mi się książkę niezwykle przyjemnie. Kilku bohaterów ma w sobie wiele "sympatii do czytelnika". Wiele wątków ciekawie się rozwidla. Zastanawiam się jak autor poradzi sobie z dokończeniem cyklu skoro (nieoficjalnie) serial zrobi to za niego. Nie wiem czy to w pewnym sensie spora kula u nogi, którą doszła wraz z popularnością. Nie jestem jeszcze pewien czy sięgnę po kolejne kilka tomów sagi na razie obejrzę przynajmniej pierwszy sezon XD.
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan

shergar
The Modders

Literatura
#217 2017-07-07, 23:31(Ostatnia zmiana: 2017-07-07, 23:52)
Linda Nagata - Misja Brzask i Czerwień. Ciekawy pomysł na fabułę i dobrze napisane story, no i nie ma obcych czy space opery, za to jest AI. Mnie mocno wciągnęło i całe szczęście, że 3 część niedługo będzie publikowana.

edit:
I warto poczytać Remigiusza Mroza - na dobry początek Przewieszenie, Trawers, Ekspozycja. Kryminało-sensacje, ale dobra odskocznia od s-f czy fantasy no i zdiełano w PL.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
@Jakub91

Zastanawiam się jak autor poradzi sobie z dokończeniem cyklu skoro (nieoficjalnie) serial zrobi to za niego. Nie wiem czy to w pewnym sensie spora kula u nogi, którą doszła wraz z popularnością. Nie jestem jeszcze pewien czy sięgnę po kolejne kilka tomów sagi na razie obejrzę przynajmniej pierwszy sezon XD.

Normalnie sobie poradzi, bo serial poszedł inną ścieżką fabularną od 6 (a może nawet i od 5 sezonu) niż książka - na całe sezony 6-8 tylko trzy ważne wydarzenia w serialu będą miały w ksiązkach Martina, no i prawdopodobnie zakończenie, choć to nie jest potwierdzone. W każdym razie, czytając książki nic nie stracisz na fabule.  :ok:
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@WinterKing Kereth  Słyszałem kilka opinie o tym, że serial jest lepszy niż książka. Olbrzymia masa fanów doszła Martinowi dzięki HBO (większość z  poza kręgu anglojęzycznego). Zastanawiam, się jak zachowają się czytelnicy, którym bardziej spodoba się zakończenie serialowe niż to które zaprezentuje martin za jakiś bliżej nieokreślony czas. Choć może ostatni tom cyklu opublikuje już kilka lat po 8 sezonie serialu i ludzie zapomną. Mało mnie interesuje jak Martin poskłada fabule. Ciekawi mnie za to reakcja fanów historii na możliwy dwudźwięk i to jak czuje się pisarz postawiony w tak niekomfortowej sytuacji.
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry