Developing > Silniki graficzne

Unity

(1/20) > >>

Kuba90:
Nie wiem czy gdzieś o tym było.Ale mniejsza.. ostatnio sciągnołem sobie ze strony producenta unity 3d które mnie miło zaskoczyło jest to wpełni trójwymiarowe środowisko programistyczne do tworzenia gier,programów etc.Na oficjalnej stronie jest duże wsparcie jeżeli chodzi o skrypty czy tzw paczki...darmowe . Sam engin ma dwie licencje darmową wsumie ze wszystkimi bajerami tylko nie można wykorzystywac go komercyjnie...

Unity Pro to potężne narzędzie do tworzenia wszelkiego rodzaju gier i animacji. Twórcy skupili się na maksymalnej optymalizacji silnika graficznego Unity3D dzięki czemu nawet na słabszym sprzęcie gracz ma dostęp do wysokiej jakości grafiki i fizyki gry. Unity zostało przygotowane z myślą o tworzeniu gier 3D dostępnych przez przeglądarkę na tej samej zasadzie, co gry i animacje flash zapewniając jednocześnie takie funkcje, jak:
- pełne środowisko trójwymiarowe
- animowana, realistyczna woda
- efekty cząsteczkowe
- dynamiczne oświetlenie i cienie
- Nvidia PhysX
- shadery
- realistyczne tereny
- streaming audio i video w czasie rzeczywistym z możliwością rzutowania obrazu na dowolny obiekt w środowisku 3D
- wsparcie dla Nintendo Wii i Apple iPhone
- współpraca z wieloma programami
- wbudowany język skryptowy

Oficjalna strona

oficjalna zapowiedz:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=sdnSVTA6HzA[/media]

oraz jedne z najbardziej według mnie przydatnych tutoriali:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=BurgZergArc[/media]

sauron:
dodaj jeszcze to że unity, w ramach programu union wydaje gry robione na ich enginie, biorąc za to 20% zysków. koszt niewielki a odpada martwienie się o cały bardzo trudny marketing.

http://unity3d.com/union/

Kuba90:
A o tym to nie wiedziałem. Ale jakośc całego silnika mnie zaskoczyła oczywiście pozytywnie wszystko jest fajnie uproszczone co bardzo ułatwia pracę i interfejs 3d polegający na "kliknij i przeciągnij" a sam język skryptowy jest raczej dośc prosty ,zresztą podałem link do tutoriali kóre według mnie dużo wyjaśniają.No i możliowśc np w grach gry internetowej. I podoba mi się możliwosc grania na przeglądarce z grafiką taką jak na zwykłej grze instalowanej na pc.

Lord Miguel:
A czy idzie w tym programie robić modele i animacje do gothica?

Adanos:
A po co? :O  To silnik graficzny, a nie program do grafiki trójwyiarowej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej