OTO POLSKA 1181617 5881

O temacie

Autor Thoro

Zaczęty 19.09.2010 roku

Wyświetleń 1181617

Odpowiedzi 5881

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Od poczęcia do narodzin - potem jebać. Niech radzą sobie sami :P
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
Od poczęcia do narodzin - potem jebać. Niech radzą sobie sami :P

tak, ale kościół przesunął tę granicę w zasadzie na zaraz po...
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Miałem skomentować filmik zalinkowany przez Simena, ale uznałem, że jebać- zamiast tego macie dobry standup który tematycznie pasuje:
https://www.youtube.com/watch?v=yyQefUG1DFM
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Czyli nie można mieć aborcji po gwałcie jednak?
A to nie, to faktycznie chujnia.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
W przypadku gdy rzeczywiście wiekszosc spoleczenstwa stawia znak rownosci pomiedzy morderstwem a aborcja, to calkowity zakaz takiego procederu ma faktycznie uzasadnienie. Jako grupa tworzymy prawo, na ktore skladaja sie rowniez zakazy. Nie wszystkie z nich maja wymiar uniwersalny, o ile taki w ogole istnieje. Sa czy byly spoleczenstwa ktore akceptowaly kanibalizm, a inne z kolei karaly za masturbacje i homoseksualizm. Ja osobiście uważam aborcje za morderstwo.

A sam protest popieram, bardzo kreatywny i glosny medialnie. Kibicuje kazdej aktywności społecznej, nawet tej z ktora skrajnie sie nie zgadzam. Dlatego nie hejtuje ludzi ktorzy z wlasnej potrzeby przychodza na marsze kodu oraz tych, ktorzy co miesiac przychodza pod Palac prezydencki sie modlic
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Jakby sprawdzić korelacje poglądu, że aborcja to morderstwo z religijnością, pewnie by wyszło, że powinno to być regulowane przez religię, a nie prawo świeckie.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Moj poglad nie wynika z wiary, lecz z logiki i wlasnych przemyslen.

Poza tym zgodzilbym sie z toba jezeli chodziloby jedynie o sumienie osoby decydujacych sie na aborcje. Problem jednak polega na tym, ze osoba z moja percepcja nie moze zgodzic sie, aby tak ciezki wystepek byl calkowicie legalny. Tak samo jak tobie przeszkadzaja morderstwa na doroslych ludziach, pobicia na przystankach czy czyny pedofilskie, tak mnie przeszkadza aborcja.

Poza tym w skali spoleczenstwa zakaz aborcji jest korzystniejszy. Dopiero w skali jednostki jest to problem.

edit: nie chce powiedziec ze zawsze dobro spoleczenstwa jest lepsze niz dobro jednostki. XX wiek pokazal juz ze wcale tak nie jest. Warto jednak sie zastanowic sie gdzie jest granica. Chcialem po prostu zauwazyc ten fakt
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
czemu w takim razie kościoły świata nie uzgodniły do tej pory stanowiska na temat zabijania się nawzajem. powinni zacząć od rozpędzenia wojska które poza "obroną" służy do zabijania
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
czemu w takim razie kościoły świata nie uzgodniły do tej pory stanowiska na temat zabijania się nawzajem. powinni zacząć od rozpędzenia wojska które poza "obroną" służy do zabijania
Religia nie jest logiczna
Warto mieć to na uwadze
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

OTO POLSKA
#4829 2016-09-24, 19:29(Ostatnia zmiana: 2016-09-24, 20:50)
Religia nie jest logiczna
Warto mieć to na uwadze

pisałem o tym kilka postów temu, do braku tego i tamtego dodaj hipokryzję, wybiórczość poglądów w zależności od potrzeby i wiele innych

ciekawy tekst
http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,109983,18431610.html
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Religia nie jest logiczna
Warto mieć to na uwadze

pisałem o tym kilka postów temu, do braku tego i tamtego dodaj hipokryzję, wybiórczość poglądów w zależności od potrzeby i wiele innych
Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu żyć bez religii
Masz swój kodeks moralny a nie taki narzucony przez jakąś bardziej lub mniej powaloną religię
Nie żebym był jakiś mega anty ale do religii jak już podchodzić to z gigantycznym przymrużeniem oka albo z zamkniętymi oczami  :lol2:
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z obserwacji na facebooku (po znajomych) widzę, że łatwo jest być przeciwnikiem aborcji, kiedy będąc paskudnym kucem nie masz NAWET SZANSY na potomstwo czy też, w przypadku dziewczyn, żeby ktoś się pofatygował gwałtem na Tobie :F
IMO filmik gimbusa fajnie wyjaśnił, czemu ten zakaz uderza właśnie w kobiety na tak wielu płaszczyznach ideologicznych.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

OTO POLSKA
#4832 2016-09-24, 21:21(Ostatnia zmiana: 2016-09-24, 23:30)
Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu żyć bez religii
Masz swój kodeks moralny a nie taki narzucony przez jakąś bardziej lub mniej powaloną religię
Nie żebym był jakiś mega anty ale do religii jak już podchodzić to z gigantycznym przymrużeniem oka albo z zamkniętymi oczami  :lol2:
Dobry bullshit :F
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

OTO POLSKA
#4833 2016-09-24, 21:56(Ostatnia zmiana: 2016-09-24, 22:29)
Dobry bullshit

w polsce i kilku innych miejscach, ale już nie w lokalnej grupie galaktyk i poza nią też nie

 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Chrześcijanie dawniej dopuszczali aborcję. Traktowanie zygoty jako człowieka to stosunkowo nowy pomysł. Dopóki płód nie ma wykształconego układu nerwowego IMO aborcja powinna być bezproblemowo dostępna. Przyjmując definicję parodniowego płodu jako człowieka trzeba uznać, że każda kobieta która uprawiała seks wiele razy jest masową morderczynią z przyczyn naturalnych.
Cytuj
W czasach św. Augustyna (354-430n.e.) biskupi zezwalali na aborcję do 3 miesiąca. Tomasz z Akwinu (1225 — 1274 n.e.), uważał, że płód w łonie kobiety staje się człowiekiem dopiero po 40 dniach (w przypadku płodu rodzaju męskiego) i po 80 dniach (w przypadku płodu rodzaju żeńskiego), i twierdził, że tylko człowiek ma duszę, a płód jej mieć nie może.

https://histmag.org/Aborcja-to-morderstwo-Czy-zawsze-tak-twierdzono-2576
Cytuj
Święty Kieran, biskup z VI wieku, miał przybyć zza grobu, by uratować mniszkę, która została porwana i zgwałcona przez miejscowego władcę. W świetle tej legendy, gdy święty Kieran odkrył, że mniszka jest w ciąży, „wykonał znak krzyża nad jej łonem, sprawiając, że to natychmiast opustoszało”. Podobne opowieści na temat cudownych aborcji dotyczą świętego Kennetha i świętej Brygidy.

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20721842,zakaz-aborcji-prof-debski-to-co-lezy-w-sejmie-to-proba.html#TRwknd
Cytuj
- Ale jest napisane, że jeżeli dojdzie do niezamierzonego zgonu płodu, czyli na przykład w wyniku działań terapeutycznych dojdzie do zgonu wewnątrzmacicznego, lekarz może dostać do dwóch lat więzienia.
Cytuj
- Na przykład jak dziecko nie ma nerek. W skali rocznej mam u siebie przynajmniej 10 takich ciąż. Dziecko rośnie sobie ładnie w macicy mamy, bo w okresie ciąży za jego nerki pracuje łożysko. A gdy się rodzi, to natychmiast niemal umiera. Wcale nie na niewydolność nerek, tylko dlatego, że nie ma wykształconych płuc. Skoro łożysko pełni funkcję nerek, to ono nie wydala moczu. Nie produkuje moczu, to nie ma płynu owodniowego. A jak nie ma płynu owodniowego, to nie wykształcają się płuca. I jak się rodzi, to umiera w ciągu godziny.

Więc ja muszę uczciwie kobiecie powiedzieć, jak to będzie wyglądało, jeśli zdecyduje się takie dziecko urodzić. Muszę powiedzieć, że jak się dziecko urodzi, to będzie ważyło 3 kg. Normalna ciąża, normalny poród - i dziecko zasypia. Bo ma niewydolność oddechową. I co jakiś czas spotykam się z mądrym, choć dramatycznym pytaniem: "Niech mi pan powie, kiedy ono się będzie mniej męczyło? Czy jak w tym 18. tygodniu przerwiemy ciążę, czy jak poczekamy do 40. tygodnia i ono się udusi?".
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!

mgr Fartuess

OTO POLSKA
#4835 2016-09-25, 02:10(Ostatnia zmiana: 2016-09-25, 02:20)
Moj poglad nie wynika z wiary, lecz z logiki i wlasnych przemyslen.

Poza tym zgodzilbym sie z toba jezeli chodziloby jedynie o sumienie osoby decydujacych sie na aborcje. Problem jednak polega na tym, ze osoba z moja percepcja nie moze zgodzic sie, aby tak ciezki wystepek byl calkowicie legalny. Tak samo jak tobie przeszkadzaja morderstwa na doroslych ludziach, pobicia na przystankach czy czyny pedofilskie, tak mnie przeszkadza aborcja.

Poza tym w skali spoleczenstwa zakaz aborcji jest korzystniejszy. Dopiero w skali jednostki jest to problem.

edit: nie chce powiedziec ze zawsze dobro spoleczenstwa jest lepsze niz dobro jednostki. XX wiek pokazal juz ze wcale tak nie jest. Warto jednak sie zastanowic sie gdzie jest granica. Chcialem po prostu zauwazyc ten fakt

Ok. Ale co sytuacją w którym noworodek urodzi się zdeformowany i i tak umrze. Co z sytuacją gdy zagrożone jest zdrowie matki? Tu porównanie do morderstwa nie działa. Tu działa albo dylemat pociągu i przestawnicy (matka czy dziecko), albo dylemat tego czy pozwalać komuś cierpieć byleby pożył chwilę dłużej (zdeformowane dzieci).

Pomijam już kwestię tego, że na bardzo wczesnym etapie ciąży płód to bezkształtny zlepek komórek, więc traktowanie tego jako morderstwo też jest dziwne, ale to jest już drugorzędne w obliczu powyższego.

Gdzieś tam jeszcze mi się obiło, że podobno nie tylko zabiegi będą nielegalne, ale też będzie się wytaczać oskarżenia przeciwko kobietom, które dokonały zabiegu.

Post połączony: 2016-09-25, 02:20
Z obserwacji na facebooku (po znajomych) widzę, że łatwo jest być przeciwnikiem aborcji, kiedy będąc paskudnym kucem nie masz NAWET SZANSY na potomstwo czy też, w przypadku dziewczyn, żeby ktoś się pofatygował gwałtem na Tobie :F
IMO filmik gimbusa fajnie wyjaśnił, czemu ten zakaz uderza właśnie w kobiety na tak wielu płaszczyznach ideologicznych.
Ja też nie mam szans, a jestem przeciwny :F
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Aborcja nie może być ogólnie dostępna bo zrobi nam się druga Rosja(tam co trzecia ciąża idzie do skrobanki) a co za tym idzie ludzie przestaną uważać a co do okoliczności pozwalające na wykonanie aborcji to gwałt,zagrożenie życia matki,deformacje(nawet zespół downa jest do nich zaliczany)
Zaraz mnie zlinczujecie ale prawda jest taka że nic nie jest sprawiedliwe np.za rozpowszechnianie Ekstraktu z konopi grozi 15 lat to więcej niż za pobicie ze skutkiem śmiertelnym albo bezsensownie wielka ilość podatków przez które ludzie spierdalają za granicę Vat na łóżeczko dla dziecka 23% a na trumnę 8% nawet wódka jest przez to droga(to jest najgorsze :F)
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
To jest wylewanie dziecka z kąpielą.

Musimy przystać na coś, co jest wyraźnie szkodliwe, bo potencjalnie, odlegle, być może doprowadzi do czegoś, co przez niektórych ludzi może zostać uznane za złe. Mieliśmy i tak jedno z najostrzejszych praw aborcyjnych w zachodnim świecie i nie mieliśmy wspomnianego przez Ciebie problemu. W takim razie dlaczego zaostrzać, skoro "było dobrze"?
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Evgarr

Evgarr

Użytkownicy
posty62
Propsy36
Profesjabrak
  • Zbanowany
Aborcja. In vitro. Chęć pozbycia się dziecka. Chęć posiadania dziecka. Śmierć. Życie. Dużo działań oddzielnych... A czemu by nie połączyć? Są pary, które nie mogą sobie pozwolić na dziecko i są takie, które chciałyby mieć potomstwo, lecz przez bezpłodność nie mogą. A gdyby istniał bank/portal wymiany dla osób chcących z osobami niechcącymi dziecka? Po co od razu wyskrobywać, by następnie musiały powstawać jakieś podejrzane sposoby leczenia bezpłodności?
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ok. Ale co sytuacją w którym noworodek urodzi się zdeformowany i i tak umrze. Co z sytuacją gdy zagrożone jest zdrowie matki? Tu porównanie do morderstwa nie działa. Tu działa albo dylemat pociągu i przestawnicy (matka czy dziecko), albo dylemat tego czy pozwalać komuś cierpieć byleby pożył chwilę dłużej (zdeformowane dzieci).
Oczywiście mam świadomość że nie jest to taka prosta sprawa. Głównie miałem na myśli aborcję dzieci niechcianych lub z podejrzeniem choroby np. zespołu downa. Jak wspomniałem, mój pogląd na sprawę nie wynika z religii, więc nie przeszkadza mi zabijanie dzieci, które i tak nie przeżyją. Nie napisałem, że jestem zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji. Jednak sprzeciwiam się nie nazywaniem tego morderstwem. Jako społeczeństwo godzimy się na zabójstwa dyktatorów, wykonywanie kary śmierci na najgroźniejszych przestępców (fakt, obecnie nie) czy wszczynanie wojen (z tym również bywa różnie). Moim marzeniem jest Polska, w której wszyscy dbają o odpowiednią antykoncepcję, w której nie ma gwałtów (albo są bardzo, bardzo marginalne), a opiekunowie dzieci z ciężkimi chorobami otrzymują odpowiednie wsparcie od państwa. Dopiero po spełnieniu tych i szeregu innych warunków, można mówić o całkowitym zakazie aborcji.

Reasumując: nie chcę żyć w społeczeństwie, które nie nazywa rzeczy po imieniu. W III Rzeszy masową eksterminację ludzi nazywano "Rozwiązaniem kwestii żydowskiej", a ludzi pozbawiano podmiotowości. Obecnie nienarodzone dzieci nazywa się płodami, a zabójstwo - aborcją. (oczywiście rozumiem, że nienarodzone dziecko to płód czy zlepek komórek. Po prostu niektórzy się oburzają, gdy płód się nazwie dzieckiem)
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry