[G2NK] BigFire 17602 18

O temacie

Autor Graveir

Zaczęty 3.06.2010 roku

Wyświetleń 17602

Odpowiedzi 18

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc

Graveir

[G2NK] BigFire
2010-06-03, 15:18(Ostatnia zmiana: 2018-07-22, 19:14)
Siemka.Z racji tego,że mam ochotę zostać skopanym na starcie i z powodu tego,że nie znalazłem do tej pory rozwiązania problemu z tym,jak naprawić brak możliwości rozmowy z postacią to wrzucam tutaj swoją "pracę".To bym nazwał raczej jednym,wielkim G ponieważ dodaje dwie postacie i 2-4 zadań(btw.jedną nagrodą jest miecz mojej roboty,oczywiście skrypt przerobiony^^).Mod dodaje prawie że nic,czyli:
2 postacie(jedna w jarkendarze,druga w okolicach Khorinis)
2-4 zadań(sam nie pamiętam dokładnie)
Miecz,który jest nagrodą w jednym z zadań(i wymaga 175 siły).
Zadania robione na szybko,więc są bardzo proste.Takie krótkie ujawnienie rozwiązania jednego zadania-trzeba mieć strój obywatela.
Link:
BigFire
Jak rozwiążę problem z brakiem działań związanych z postaciami mam zamiar stworzyć mod dodających ok.15 nowych npców i 30 nowych zadań(niektóre mają być trochę męczące,czyt.długie)
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

BigFire-bardzo wielki mini-mod.[G2:NK]
#1 2010-06-03, 16:42(Ostatnia zmiana: 2010-06-03, 16:43)
Cytuj
2 postacie(jedna w jarkendarze,druga w okolicach Khorinis)
Patrząc na różnice odległości i wielkość obu terenów, to lepiej chyba nie mogłeś wybrać. ;]

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
Wiem,że skopałem odległości;-)jak naprawię problem z postaciami to przybliżę odległości.
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
Szczerze mówiąc to wątpię, aby ktokolwiek przechodził cały pierwszy rozdział aby zobaczyć nową postać i zdobyć mieczyk, oraz przejść kolejne trzy rozdziały, aby ten mieczyk założyć na plecy.
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
Drobne ogłoszenie^^Z racji tego,że rozwiązałem problem z postacią ruszyłem z tworzeniem następnej wersji.Następna wersja ma zawierać 5 postaci nowych i 15 zadań(po 3 zadania od każdej).W niektórych zadaniach nagrodą będą przerobione itemy przeze mnie(czyli możemy bez kodów dostać np.starożytną zbroję magiczną).Dziękuję za uwagę=)
Edit:A jednak czas wyjścia się przedłuży o kilka dni/tygodni.
Edit2:Zawieszam pracę nad stworzeniem moda do końca roku szkolnego-muszę poprawić przedmiot i się wkurzyłem na błędy...
Edit3:Wznawiam pracę.Jeszcze tylko 2 postacie i 6 zadań zostało do stworzenia.
Edit4:Nowa paczka-jak zdam do 3 klasy technikum to na wakacje dorobię postacie i zadania.
BlackShadow
Edit5:W poprzednim linku był "zepsuty mod".Daję sprawną wersję:
BlackLight
Edit6:Nowy link:
Darkshadow
Edit7:W poprzednim linku,w pliku .ini należy do VDF dopisać VDF=Darkshadow.mod(zapomniałem o tym xD)
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

Annakin

Annakin

Użytkownicy
posty4
Propsy10
  • Użytkownicy
Morze ktoś wrzucić moda na inny serwer ??
 

DarcuS

DarcuS

Użytkownicy
posty68
Propsy2
  • Użytkownicy
Wiesz co? Jak potrafisz robić takie mody na większą skalę to daj raz a porządnie 50 NpC i 40 zadań do świata Gothica i tyle. Będzie fajnie ;d

Co tak mało facepalmów?

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
ja tam ogólnie to wolę by ktoś coś robił powoli i mało wrzucał niż naopowiadał bzdur, których i tak nie spełni, przynajmniej wiemy że coś potrafi, ale może i nikt w to nie zagra, to i tak ktoś może zrobić z tego prawdziwego moda.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



MR Diego

MR Diego

Użytkownicy
posty21
Propsy2
  • Użytkownicy
linki nie działają
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przyczyniłeś się do podniesienia poziomu moddingu, tak trzymać :ok:
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Cytat: Aztek link=topic=10274.msg114647#msg114647#msg114647#msg114647 date=1286998720
Przyczyniłeś się do podniesienia poziomu moddingu, tak trzymać :ok:
 :lol2:  haha :D  Ta. Dobrze to ująłeś...

ziomuś po co ty dajesz coś co nie ma żadnego sensu... pare nowych postaci... no na prawdę to jest wielgachny mod. Mógłbyś się bardziej postarać...   :facepalm:   To jest właśnie to o czym mówiłem... Zrobi to to takie byle syf i już uważa siebie za moddera... imo dobrze by było gdyby ktoś kiedyś zrobił coś w stylu jakiejś skali takowego modowania xDD Przynajmniej będzie troche bardziej wiadomo dla autora takiego shitu jakim jest "Zajefajnym modderem"  :lol2:
 

Annakin

Annakin

Użytkownicy
posty4
Propsy10
  • Użytkownicy
Da ktoś nowe linki ?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
no racja przydały by się nowe linki, nawet jeśli dodaje tylko kilka npc i pare questów to zawsze to więcej niż samo g2nk :P
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Widze, ze konto pozostalo nie ruszone ^ ^
Ciekawe, czy ktos z forum jeszcze pamieta FeisaRa/MyName'a ;p
Co do moda - nie zagram, nie mam g2nk

A co do reszty - forum i tak juz nie jest za czasow swietnosci, wiec nie rozumiem po co sie goscia czepiac.
Zrobil cokolwiek, a to wiecej, niz wiekszosc uzytkownikow (w tym bez bicia takze ja ;) )
Moze zrobi jeszcze cos wiekszego, kto wie

Chociaz fakt faktem wkurzyla mnie ilosc editow i zmian zdania
A z wami sie zgodze, ze wrzucenie tego jest bezsensowne, chociaz chwali sie, ze gosc cos robi i uczy sie moddingu

Na przyszlosc - wez tego typu male modyfikacje potraktuj jako nauke, a wrzuc cos, jak bedzie cos w co mozna bedzie zagrac wiecej niz pare minut ;)

Pozdrawiam ;)
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
O matko ile odpowiedzi^^jutro lub w sobotę wrzucę sprawną wersję moda(miałem problemy techniczne z zadaniami-nie można było ich skończyć)oraz podrasowałem staty bezia i trochę prezenty od Wrzoda.A co do tego-ja się nie uważam za zajefajnego modderaani za moddera,tylko wrzucam efekty nudy(a że postacie i zadania są tym efektem,to może nawet dla tych paru ktoś zagra jeszcze raz w g2:nk^^)
Edit:Aha i dodałem efekty do broni i zbroi=)a strój cienia dostajemy na samym początku gry xD
Edit2:FeisaR ja się nie uczę moddingu:D po prostu z powodu nudy postanowiłem się w takie rzeczy pobawić;-)
Edit3:O ile ktoś chce niech trzyma.
Darkshadow
Edit4:A co mi tam.Postanowiłem wrzucić kilka skrzyń do worlda,parę(bliżej nieokreśloną ilość)postaci,zadania i przedmioty(m.in zbroje z gothic I i miecz Uriziel[ale statystyki mogą się nie zgadzać,znaczy obrażenia z oryginałem^^]).Jak się wezmę do roboty,to dam wam znać:)
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

Madness

Madness

Użytkownicy
posty56
Propsy85
  • Użytkownicy
Nie mogę pobrać niech ktoś da na hotfile albo na megaupload
 

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
Usunąłem plik z folderu.Oczywiście mogę wrzucić jakąś nową miniwersję z 5 postaciami+przerobionym światem,ale muszę najpierw znaleźć sposób na zachowanie struktury plików w programie do tworzenia instalatorów(btw.niezłe odkopanie xD)
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

ObirekXD

ObirekXD

Użytkownicy
posty2
  • Użytkownicy
Moda z dodanymi dwoma npc nawet niema po co pobierać.
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Tym bardziej ze Gravierowi padł dysk(:lol2: ) i już go nie ma  xD musiałby go wam od nowa robić i to bez gothica bo tylko TES mu się ostał xD
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry