Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Risgot

Strony: [1]
1
Twórczość modderska / Przełomowa Gra cRPG
« dnia: 2015-09-18, 23:57 »
Mam rozumieć, że najlepiej jest opuścić i nic nie robić waszym zdaniem?

2
Twórczość modderska / Przełomowa Gra cRPG
« dnia: 2015-09-18, 09:52 »
Nie poruszyłeś żadnych istotnych kwestii.
Jaki posiadasz budżet, lub jak planujesz go zdobyć, jaki silnik obrałeś za docelowy, co sam wkładasz w projekt? Sam pomysł to za mało.
No i dziwnym jest dla mnie mówienie że gra będzie przełomowa, porównując ją do 16 (?) letniej gry.

Budżet na ten moment 0. Silnik? Możliwe, że jeszcze nie istnieje, bo od pomysłu do realizacji min. 3 lata.
Projekt miałby polegać na stworzeniu scenariusza, postaci, świata, dialogów (całej gry) na papierze.

Przełomowa? Jaki jest sens tworzenia gry bez założenia, że nie będzie przełomowa :) Przepis - to co dobre z innych gier, dobra fabuła, ciekawe innowacje, otwartość na inspirujące pomysły i współprace np. z takimi osobami jak Wy. Efekt? Przełomowa gra gotowa :)

Poszukuje na ten moment dobrych pomysłów i sugestii.

On nie ma pojęcia o tworzeniu gier !
Nawet przy pisaniu scenariuszy trzeba mieć najmniejsze pojęcie o programowaniu (tak to prawda ).
Nikt za ciebie gry nie zrobi albo sam się za to weźmiesz albo wywal to do kosza.
PS:Sorry za offtop ale pamiętam ,że Kazzmir robił kiedyś jakąś kosmiczną gierkę na Unity prace doszły do końca ?

Chcę pisać scenariusz. To nie wyklucza osób, które chciałby dołączyć do ciekawego projektu. Traktuje to jako dobrą zabawę.

---
Kilka słów na temat gry - kto będzie zainteresowany współpracą to PW.
  • Czasy? Starożytne, w klimacie Średniowiecznym (bród, zarazy, bieda, monarchia)
  • Od zera do bohatera - koncepcja podobna do Gothic-a, jednak więcej wiemy o bohaterze (wywodzi się z totalnej patologii)
  • Gracz ma czuć cały czas śmierć na plecach poprzez odpowiednie zbudowaną fabułę, czyli nawet niepozorne miejsce, przeciwnik ma sprawdzić wrażenie prawdziwej walki o przetrwanie.
  • Jedzenie, jego zdobywanie i spożywanie będzie bardzo ważne, ponieważ jeśli np. będzie najedzony to jego statystyki, wydolność i umiejętności będą na wysokim poziomie, jeśli "zgłodnieje" to nastąpi regres

Post połączony: 2015-09-18, 10:07
@Risgot: niedawno wydaną grą RPG o założeniach MNIEJ ambitnych niż twoja był Wiedźmin 3. Zrobienie go kosztowało ponad 300 milionów złotych. A w porównaniu z kosztem robienia takich gier za granicą, wyszło to całkiem tanio. Bynajmniej nie marnowano pieniędzy - CDPR to spółka akcyjna, ich inwestorzy mają wgląd w finanse firmy. Jaki ty masz budżet?
Zakładając nawet że jesteś genialnym programistą, scenarzystą, animatorem, grafikiem i designerem i będziesz pracował 24h na dobę 7 dni w tygodniu raczej nie był byś w stanie "przepracować" więcej niż ekwiwalent powiedzmy 50 tysięcy złotych miesięcznie (baaaaardzo ostrożny szacunek). Biorąc to jako jakiś wyznacznik skali, "przepracowanie" tyle żeby zrobić odpowiednik Wiedźmina 3 zajęłoby ci 500 lat.
No ale załóżmy że oprócz tego jesteś jeszcze miliarderem i zatrudnisz sobie 50 równie zdolnych i pracujących non-stop osób do pomocy. Będzie cię to kosztowało 2.5 miliona na miesiąc. Wciąż wyjdzie 10 lat.
Jak to możliwe że takie gry w ogóle powstają? Ano tak, że Wiedźmina 3 tworzyło 1500 osób i kosztowało to te 300 000 000zł.

Przemyśl skalę swojego projektu.

Pewnie wiesz o czym piszesz. Traktowałbym ten projekt z przymrożeniem oka, a nie z "produktem mogącym uratować firmę przed bankructwem". Jak będzie wyglądać rynek gier za 5 lat? Projekty stają się coraz bardziej płytkie i coraz więcej pieniędzy na ich realizację będzie trzeba. Jeśli wtedy pojawi się ciekawy scenariusz, to firmy nie zainteresują się produktem, który mógłby zainteresować rzeszę graczy? Co jeśli do tego będzie popularnym i znanym projektem?

3
Twórczość modderska / Przełomowa Gra cRPG
« dnia: 2015-09-17, 22:25 »
nie zaczynaj od erpega, zacznij od MMO :F

Moim zdaniem tylko RPG jest, w stanie zmusić do zarwania nocy każuala. Oczywiście kwestia gustu, ale jako że nie mam zespołu to (mam tą przyjemność) mogę tworzyć w taki sposób, w jaki sam uznam za naprawdę przekonujący, w kwestii fabuły. (fabuła -> MMO  :D)

Wiesz... gdyby było ich kilku w zespole już... Albo gdyby nie był scenarzystą, tylko programistą lub grafikiem... Wtedy to jeszcze byłoby ok, bo by się na tym projekcie czegoś nauczył. A tak? Musiałby wciągać innych w projekt zbyt duży by mógł powstać. Obecnie to może zrobić GDD albo rozpiskę przebiegu fabuły w grze.

Oczywiście projekt ukończony chciałbym przekazać, w dłonie doświadczonej firmy np. CD Projekt Red, Piranha Bytes lub jakiejś innej może niszowej, która miałaby podobne projekty już za sobą.

4
Twórczość modderska / Przełomowa Gra cRPG
« dnia: 2015-09-17, 11:43 »
Witam Szanowne grono The Modders,

Od pewnego czasu obserwuję rynek gier i stwierdzam, że nie ma na nim gry która pochłonęłaby mnie tak jak np. Gothic, Diablo II gdy przechodziło się grę szczególnie po raz pierwszy.
Postanowiłem rozpocząć projekt mający na celu wskrzesić to co "dobre" i co sprawiało że zarywało się noce grając, w gry komputerowe.
Jak będzie ten projekt ewoluował to czas pokaże. Wiem, że będzie to projekt dopracowany i dokończony.

Będą to pozytywne cechy wyssane z Gothic I i II oraz innych gier. Czym szczególnie ma się charakteryzować (na ten moment):
- otwarty świat,
- wiele możliwości rozwoju,
- brak końca gry - hack-and-slash,
- możliwość kooperacji i pvp,
- poziom trudności dostosowujący się do umiejętności gracza - na początku bardzo trudny, jeśli gracz sobie poradzi to poziom się zwiększa do momentu gdy sobie "jakoś radzi",
- elementy survivalu - możliwość polowania, w celu zaspokojenia głodu,
- magia niszczy, jest przydatna tylko gdy zyski z jej użycia będą większe niż koszta.

To tylko kilka założeń na, których system gry będzie budowany. Utworzenie scenariusza gry szacowane jest na 2 lata, więc chciałbym rozpocząć współpracę z wami już teraz.
Piszę tutaj ponieważ zdaję sobie sprawę, że zajmujecie się tworzeniem modyfikacji wiele lat i posiadacie, w tej dziedzinie bogate doświadczenie. Dlatego chętnie skorzystałbym z waszych rad, propozycji i sugestii, którymi moglibyście mi pomóc w utworzeniu najlepszej wersji tego projektu jaka może powstać. :)

PS. Jeżeli ktoś z was ma bogatą wyobraźnię i niecodzienne pomysły to chętnie wdrożę go, w szczegóły projektu bliżej.

Strony: [1]
Do góry