Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mathsicist

Strony: [1]
1
Sprzęt, oprogramowanie / Zewnętrzne HDD poszukiwane
« dnia: 2018-01-15, 22:22 »
Po dzisiejszej małej awarii systemu szukam dysku HDD, który służyłby mi za backup. Może ktoś z was ma doświadczenie w tym temacie lub widział ciekawe recenzje ostatnio. Moje wymagania:
  • Dobra marka, renoma
  • Trwałość danych (więcej niż 2 lata)
  • Solidna obudowa
  • Pojemność do 512 GB
  • USB 3.0/USB typu C

2
Przeglądając internety napotkałem na opinię, że każdy nabywca oprogramowania powinien mieć prawo do wglądu i modyfikowania kodu oprogramowania które zakupił. Na zasadzie jak każdy nabywca telefonu, samochodu, mikrofalówki etc. ma prawo do otworzenia maski i zajrzania co jest w środku.

A co wy o tym sądzicie? Open source prawem państwowym? Dla mnie jest to ciekawa koncepcja, bo jestem zwolennikiem aby producenci elektroniki (i nie tylko) mieli obowiązek publikowania dokumentacji/specyfikacji technicznej w Internecie pozwalającej na samodzielną naprawę (osobie wykwalifikowanej) każdemu. Dlatego jestem za. Ciekaw jestem jedynie jak zachowaliby się producenci oprogramowania i jak podejść do produktów software as a service

3
Dyskusje i problemy / Pluralsight za darmo i nie tylko
« dnia: 2017-11-26, 22:10 »
Kupony do platform e-learnigowych od Microsoftu. Szczególnie polecam Pluralsight, którego roczna subskrypcja kosztuje 300$. Link: https://www.visualstudio.com/dev-essentials/

Screenshot z kursami:

Nie musicie propsować dziękować

4
Offtopic / SPRZEDAM KOMPUTER!!!111ONEone
« dnia: 2017-02-26, 14:39 »
Hejka,
Sprzedam komputer. Kupiony prawie dwa lata temu (lipiec 2015), służył mi bardzo dobrze ale przyszedł czas na nowszy model :) coś bardziej mobilnego. Nie miałem z nim żadnych problemów, ani razu mi się nie zepsuł, żadna część nie była oddawana na naprawę/wymianę. Dbany, czyszczony sporadycznie i delikatnie - zalega mała warstwa kurzu na układach scalonych, ale to tylko dlatego, że mam jedynie odkurzacz a to nie zawsze jest bezpieczna opcja.

Podzespoły:
Cytuj
Procesor: AMD Athlon X4 860K
Karta graficzna: Asus Radeon R7 250X
Dysk Twardy: Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)
Płyta główna: MSI A78M-E45 V2
Pamięć RAM: 4GB GoodRam 1866 MHz CL9
Zasilacz: Chieftec GPA-400B8 400W
Obudowa: Raijintek Arcadia
Brak napędu optycznego

Chodzi dość płynnie, pozwolił mi odpalić Wiedźmina 3 FHD na low/medium (z naciskiem na low) i grać w miarę komfortować. Idealna opcja na komputer do grania dla dzieciaków albo dla fanów strategii (Total War: Shogun 2, Europa Universalis, Civilization V - działa idealnie).

Niestety, pogubiłem paragony przez co nie ma gwarancji.

Cena: 900 zł (te same części, nowe, kosztują mniej więcej 1620 zł na morele)

Można dogadać się jeszcze co do myszki i klawiatury do zestawu. Również, posiadam moduł WiFi na USB 2.0, który mogę dorzucić gratis. Szczegóły na prośbę. Podobnie ma się sprawa z monitorem iiyama ProLite B2483HSU-B1DP - jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać.

Zdjęcia: http://imgur.com/a/HNZEn

P.S. Jeżeli dla dzieciaków to mogę dorzucić ciasteczka owsiane domowej roboty gratis :)

5
Offtopic / Zamawianie projektu graficznego
« dnia: 2016-11-24, 19:27 »
Panowie,
potrzebuję zamówić projekt graficzny, szablon do wydruku na bluzę. Proszę o rady. Czy ktoś z was zamawiał kiedyś coś podobnego? Polecacie kogoś albo jakąś firmę? Wiecie jakie są widełki takiego projektu? Czy nie będzie problemu z otrzymaniem projektu w rozszerzeniu umożliwiającym edycję (na przykład .ai)?

6
C, C++ / [C++] Dynamiczne tworzenie obiektów
« dnia: 2016-04-01, 18:10 »
Nie jestem pewien czy to dobrze nazwałem to zagadnienie, ktoś obeznany po zerknięciu do kodu będzie wiedział na pewno o co mi chodzi. Proszę mi powiedzieć czy w przypadku wywołania employees.push_back(HR()); zostanie utworzony obiekt klasy HR czy Employee

#include <iostream>
#include <ostream>
#include <string>
#include <vector>

class Employee
{
public:
    std::string name, profession;
    std::string current_task = "NONE";
    int id, age, warrings;

    std::vector<std::string>& tasks;

    Employee::Employee(std::vector<std::string>& tasks) : tasks(tasks)
    {
        warrings = 0;
    };

    virtual void AssignNewTask(std::string input_string)
    {
        for (unsigned int i = 0; i < tasks.size(); i++)
        {
            if (input_string == tasks[i])
            {
                current_task = input_string;
                std::cout << ">> Przydzielony nowy task!" << std::endl;
                return;
            }
        }

        std::cout << input_string << "nie nalezy do listy obowiazkow " << profession << std::endl;
    }
};

class HR : public Employee
{
private:
    static std::vector<std::string> tasks;

public:
    HR::HR() : Employee(tasks)
    {
        Employee::profession = "HR Specialist";
    }
};

class Helpdesk : public Employee
{
private:
    static std::vector<std::string> tasks;

public:
    Helpdesk::Helpdesk() : Employee(tasks)
    {
        Employee::profession = "Helpdesk Technician";
    }
};

std::vector<std::string> HR::tasks = { "HR task" };
std::vector<std::string> Helpdesk::tasks = { "Helpdesk task" };

int main()
{
    std::vector<Employee> employees;
    std::cout << "Welcome message" << std::endl;

    employees.push_back(HR());

Jeżeli utworzony obiekt będzie klasy Employee to czy jest to wina konceptu czy mojej implementacji?

7
Gry / GeforceNOW
« dnia: 2016-01-13, 08:58 »
Przymierzam się do kupna sprzętu do grania. Celowałem w dobrego pieca, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałem sprawdzić wszystkie opcję, czyli m.in konsole. Przeszukując szambo natrafiłem na GeforceNOW. Mały background dla niewtajemniczonych: usługa streamowania gier dostarczana przez nvidia dla posiadaczy urządzeń SHIELD (telewizor, tablet lub przenośna konsola). W ofercie jest lekko ponad 60 gier w tym dwa najnowsze wieśki, jakieś batmany, lego, gridy, feary, Risen 2 :lol2: Wszystko (chyba) w 1080p i 60 klatek.

Koszt tabletu NVIDIA SHIELD K1 to 950 zł, abonament kosztuje 10 euro, przy czym 3 pierwsze miechy za darmo. Nową konsolę PS4 można kupić za niecałe 1400 zł, a XONE za lekko ponad 1200 zł. Za PCeta do gier pewnie damy 2500 zł minimum. Robiąc na szybko kalkulację wychodzi, że koszta geforceNOW (opłacając abonament) przerosną koszt:
  • PS4 po 13 miesiącach
  • XONE po 9 miesiącach
  • PCeta po 39 miesiącach, czyli 3 latach
Oczywiście nie uwzględniałem kosztów zakupionych gier.

Liczby wyglądają ładnie, tylko pytanie: czy rekompensują one to, że to jednak jest tylko streaming (co nie powinno być problemem w stolicy), a oferta gier jest ograniczona i niezależna od nas? Bez GeforceNOW na tableciku (dość tanim) zagramy gry ze standardowej oferty androidowej + parę portów z PC (m.in. Trine 2, Bordelands 2, Portal, GTA SA). Sam tablet wydaje się przyzwoity, taka średnia/słabsza wyższa półka.

Pytanie: hit czy shit? Warto czy nie?


a, i oczywiście rozważamy tutaj opcję, że miałbym ten tablet podłączać do TV. Aby nie było  :F

EDIT: doczytałem, się poprawię. Są gry dostępne w ramach subskrypcji (patrz te co wymieniłem z wyłączeniem najnowszego Wieśka) i są gry które można kupić (patrz: najnowszy Wiesiek). Ceny są, no cóż, europejskie. Wiedźmin 3 za ponad 30 euro, Metro lekko ponad 20. Działa to w taki sposób:
Cytuj
Part of the service allows you access to a store with premium games you can buy and stream instantly. Currently there are only eight games on offer to actually buy in the UK, though many of them come with digital download keys.

The Witcher 3, for example, comes with a download code for GOG.com, while Saints Row IV gives you a Steam code. It’s a nice feature which actually gives you something to own locally as well as for streaming, negating the feeling you’re paying full price almost for renting a game.

8
Offtopic / Kursy i certyfikaty przez neta
« dnia: 2015-04-30, 11:08 »
Słyszeliście o kursach online uniwersytetu Stanford? W telegraficznym skrócie: Stanford prowadzi przez cały równolegle kilka internetowych kursów przede wszystkim w zakresie matematyki, mechaniki i programowania. Niektóre są płatne, niektóre nie. Po zdaniu egzaminu uczelnia przysyła tobie certyfikat, którym możesz się pochwalić. I tu pytanie czy znacie coś podobnego?

9
Offtopic / Mechanika Gothica
« dnia: 2014-12-09, 22:20 »
Temat nie dotyczy moddingu, więc wydaje mi się, że trafiłem do dobrego działu. Chcę poznać wasze zdanie na temat mechanizmu Gothica, abstrahując od tej całej otoczki, zwanej szerzej jako "klimat" (grafika, nastrój, muzyka, fabuła etc.). Jak oceniacie grę w stosunku do innych RPGów, niekoniecznie tylko tych starych. Pytanie tyczy się również strony technicznej.

Wydaje mi się, że w Gothicu jest wiele dobrych i nadal aktualnych rozwiązań. Podoba mi się cały system awansowania i rozdzielania punktów nauki. Walka, pomimo swoich wad (atakowanie tylko nacelowanego wroga, brak celownika podczas strzelania z łuku) także jest niczego sobie. W jakimś tam stopniu jest wymagająca, chociaż dopiero po dodaniu paru ficzerów (jak na przykład zasięg broni) pokazuje swój potencjał. Do magii nie mam zastrzeżeń

Nie jestem przekonany co do nawigacji po świecie - papierowa, nieinteraktywna mapa to jednak przeżytek. System ekwipunku zdecydowanie jest skopany, zarówno w pierwsze jak i drugiej części. Dziennik zadań jest zbyt ubogi i ciężko się nim posługuje. O AI walki - zarówno NPCs jak i potworów - ciężko coś dobrego powiedzieć.
Tyle ode mnie. Nie jestem doświadczonym modderem, nie potrafię nic powiedzieć o stronie technicznej Jakie jest wasze zdanie?

Strony: [1]
Do góry