Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Centuris

Strony: [1]
1
Dyskusje / Kalendarium moddingu Gothica (2001-2016)
« dnia: 2016-07-30, 19:24 »
Pracuję obecnie nad informacyjną witryną internetową dotyczącą moddingu gier z serii Gothic, gdzie w planie jest zamieszczenie również prostego katalogu z modyfikacjami do pobrania (jako, że dobrze wszystkim znane gothicmods.info szlag trafił już jakiś czas temu). Wydaje mi się, że liczba działających serwisów skupiających wokół siebie polską społeczność Gothica maleje, stąd właśnie pojawił się pomysł takiego przedsięwzięcia.

Aby projekt miał, jak to się mówi, ręce i nogi, chciałbym umieścić na stronie kilka słów wstępu do całej tematyki, prosty tutorial instalacji jak i również kilka informacji dotyczących historii tworzenia modów do Gothica - i właśnie tutaj potrzebna mi Wasza pomoc.

Z radością przyjmę od Was następujące informacje:

  • krótka lista najbardziej przełomowych (waszym zdaniem) modyfikacji do Gothic, wraz z uzasadnieniem swojego wyboru oraz przybliżoną datą ich wydania, jeśli ją znacie,
  • przybliżone daty premier ważniejszych pakietów skryptowych i dodatkowego oprogramowania ułatwiającego tworzenie modyfikacji,
  • jakie elementy stworzone przez community Gothica uważacie za kamienie milowe w dziejach tworzenia modyfikacji i dlaczego,
  • jakimi modyfikacjami inspirowaliście się tworząc swoje własne,
  • osobistości szczególnie ważne i zasłużone dla moddingu Sagi Gothic w Polsce.

Generalnie wszystko, co potraficie powiedzieć konkretnego na temat rozwoju moddingu Gothica (daty, twórcy, autorzy, nazwy oprogramowania, serwisy na łamach których było ono publikowane) będzie mile widziane w tym temacie.

I jeszcze jedno - zanim rozpoczniesz odprowadzanie szamba ze swojego przydomowego zbiornika do tego tematu sugerując, że jestem leniwym chujem i nie chce mi się szukać samemu, to wiedz, że poniekąd masz rację - jednak wolę również zapytać ludzi bardziej obeznanych, którzy obserwują zagraniczne "gothicowe" fora dyskusyjne, piszą recenzje, tłumaczą modyfikacje lub sami je robią. Z pewnością takie osobistości mają lepsze pojęcie na temat tego, co było ważne w historii moddingu tej gry i potrafią wskazać kilka ważnych wydarzeń lub elementów, które scenę modderską ukształtowały w sposób taki, a nie inny.

To wszystko, myślcie, działajcie.  :)

Strony: [1]
Do góry