Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Gother

Strony: [1]
1
Dzieje Khorinis / Historia Dziejów Khorinis
« dnia: 2023-09-07, 21:57 »
Może kogoś zainteresuje historia grupy w której spędziłem trochę lat: geneza, sukcesy, porażki i skandale. Także wiedza czemu niektóre projekty mogą zakończyć się sukcesem, a inne nie, oraz te okropne błędy jakie popełnialiśmy po drodze.

Początek
Grupę stworzyli, w 2005 roku, userzy polskiego forum World of Gothic. Stąd też początkowa nazwa-WOG Mod Team, wkrótce przemianowane na SoulFire (znane też jako SF Modders, czy SF Mod Team).
Pierwszym poważnym projektem studia (nie wiem czy poważnym nie wziąć w cudzysłów) była modyfikacja do Gothic I, której akcja koncentrowała się wokół Zawalonej Kopalni. O ile pamiętam więźniowie zamierzali się tamtędy przekopać pod Barierą. Końcowym bossem miał być golem z magicznej rudy.
W tym czasie umiejętności zespołu pozostawiały wiele do życzenia. Owszem, był grafik, który potrafił modelować trochę w 3D, ale już z wprowadzaniem tego do gry były problemy. Ja z kolei zrobiłem bossa podmieniając teksturę kamiennego golema na tej z niebieską rudą tak fajnie, że potem wszystkie tego typu golemy były z magicznej rudy (Nawet te z innych modów się zmieniły). Poza tym pracowaliśmy nad banerkami i sygnaturkami na forum, które miały obrazować jacy to z nas modderzy. Oczywiście z takimi zdolniachami projekt nie mógł wypalić. Przez jakiś czas skupiliśmy się na przekładzie zagranicznych modyfikacji na ojczysty język. Szału nie było skoro po latach część tłumaczeń pojawiła się w wersji poprawionej. Za to nawet takie sukcesy (a jeszcze bardziej rekrutacja grafików) ośmieliły nas do planowania kolejnych autorskich projektów.

Wywiad z członkiem grupy z 2006
http://modders.dmkhosting.net/gmod/grupy/soulfire/toolinfo.php

Gdzieś w czasie, kiedy planowaliśmy kolejny autorski projekt, do naszego zespołu dołączył Dark. Od tej pory dużo będę o nim wspominał, gdyż stał się źródłem wielu niejasności. Dark, irytujący nas wtedy swoim wiekiem dojrzewania, szybko dał się poznać jako człowiek wielu talentów. Prezentował nam muzykę, grafikę 2D, złożone (jak na Gothica) modele lokacji w 3D. Wyjątkowo aktywnie angażował się w koordynację działań poszczególnych członków teamu. Widzicie obrazek pod moim nickiem? To też "zrobił". Jako prezent dla mnie. Później na Gadu Gadu podesłałem mu link do niemieckiej strony z avatarami. Wszystkie w tym samym stylu graficznym.
-Patrz, jest tu i grafika, którą mi zrobiłeś! Czemu się nie pochwaliłeś, że aż tyle tego wykonałeś?
Dark nie odpisał. Przez jakiś czas w ogóle przestał podsyłać cokolwiek.

https://www.worldofgothic.de/moddb/thumbs/111.jpg
Jedna z "prac" Darka, dopóki do SoulFire nie dołączył jej autor.

Bezczelnie pokazywał nam cudze prace i twierdził, że to on jest ich autorem, a nawet opisywał w jakim programie je "zrobił". Często była to twórczość kolegów z teamu, stąd te koordynatorskie zapędy. Myślałem, skoro dałem młodemu znać, że przejrzałem podstęp to teraz zrobiło mu się głupio i pójdzie do uczciwej roboty. Taką było pozyskiwanie zasobów dla naszej grupy. Chłopak był na tyle efektywny, że poprosiłem go o konsultacje. Nie dało mi to wielkich efektów. Nie żeby nie okazał mi pomocy. Po prostu niezręcznie się czułem chodząc po prośbie. Drugim ważnym zadaniem Darka była promocja naszego zespołu (czytaj propaganda) tj. pisał kim to nie jesteśmy. Organizował też materiały dla fanów. To ostatnie nierzadko przybierało formę takiej lipy, że pokładałem się ze śmiechu. Np. przygotował nagranie przedstawiające latarnię morską na wybrzeżu Khorinis z bardzo daleka (na granicy rysowania obiektów) z sugestią, że w modzie odwiedzimy Cape Dun (tak, tą wioskę z wieżą z Gothica 3). Z czasem mu się pogorszyło. A może został taki jaki był tylko to my ruszyliśmy z miejsca?


W następnym odcinku:
"Narodziny Dziejów Khorinis" oraz "Megalomania to nasza norma"

2
Forum / Martwica forum-przyczyny i remedium
« dnia: 2023-04-22, 18:46 »
Jak w nazwie tematu. Zachęcam do pisania tu choć to nie ja jestem tutejszym porządkowym. Zachowa się dłużej dla potomności. Zacytowana treść pochodzi w całości z forumowego shoutboxa, więc jeśli coś wydaje się w niej niejasne to przypominam, że trzeba to czytać od dołu do góry.

Cytuj
[15:55]Simon Said:TheModders to ciągle jest bardzo fajna baza modów też
[15:55]Simon Said:Odświeżenie layoutu i ogarnięcie problemów technicznych na pewno mogłoby kogoś zachęcić do skorzystania z forum. Aktywni userzy są i teraz, więc ich pula mogłaby się zwiększyć ;d
[15:54]Splash:cokolwiek byś nie zrobił, nie zachęci to ludzi do korzystania z forum
[15:53]Splash:zostały zepchnięte przez Discorda i grupy na Facebooku
[15:53]Splash:powtarzam: fora umarły
[15:52]Splash:ale po co je rozwijać?
[12:04]Simon Said:@Leinnan nie mówię o Tobie :*
[12:04]Simon Said:Dodajmy do tego braku zaangażowania administracji w rozwój forum, brak jakichkolwiek działań przeciwko botom, wyłączenie rejestracji i voila, martwica forumowa gotowa
[18:43]Fabio:Ludzie sie przeniesli na discordy, bo fora to przeżytek
[07:20]Gother:Jak myślisz, jakie są przyczyny tego stanu rzeczy?
[19:19]Delph(Delphoxed):taka martwica że nawet nikt już nie postuje

Cytuj
[15:53]Splash:powtarzam: fora umarły
Część na pewno, ale fora nie umarły. Jak patrzę to niektóre mają niemały ruch choć z pewnością nie taki jak mogłyby mieć, powiedzmy z 10 lat temu. Tzw. discordy i tego typu komunikatory przejęły wiele aktywności, ale to takiej za jaką bywalcy forów raczej nie tęsknią czyli pytania typu: gdzie jest dobry miecz dwuręczny pod 30 siły w modzie R., albo nauczyciel zręczności w modyfikacji R:ER.
Zastanawia mnie też kwestiua Telegrama. Czy on nie zalicza się do discordowej grupy? A jaki tam jest ruch na forumowym kanale? Bo w tej chwili podaje dane o 13 zarejetrowanych użytkownikach, w tym 2 online.

3
Materiały / Uniwersalny System Walki Tarczą (USWT)
« dnia: 2017-12-09, 10:21 »
Czyli tarcze dla wszystkich!
Dla przypomnienia...
Miałem dość badziewia występującego w modach, tak więc stworzyłem trochę bardziej przemyślany system walki:
https://www.youtube.com/watch?v=fxjOyKzlQzU


Temat o modzie (jakby ktoś chciał zagrać i zobaczyć jak to wygląda)
https://themodders.org/index.php?topic=28879.0

Poniższa paczka zawiera:
-animacje dwustopniowego systemu walki tarczą
-modele i tekstury tarcz
-przykładowe skrypty (pochodzące z wyżej wymienionej modyfikacji)
-instrukcja użytkowania

Do pobrania:
https://megawrzuta.pl/download/46a7ad60c338e6d86f51c2ae73eb9437.html
lub
https://www.dropbox.com/s/xk9huvn8f20l1l4/USWT%20gotowe%20pliki%20dla%20modder%C3%B3w.rar?dl=0

Suplement, czyli co się kryje za poszczególnymi nazwami:

4
Ukończone modyfikacje / [G2NK] USWT: Tarcza Mod
« dnia: 2017-10-20, 15:47 »
Modyfikacja do Gothic 2 Noc Kruka wprowadza do rozgrywki Uniwersalny System Walki Tarczą.

Three language versions: https://www.moddb.com/mods/uscs-shield-mod/downloads

https://www.youtube.com/watch?v=fxjOyKzlQzU


Cechy modyfikacji:
-dwustopniowy system walki tarczą w wersji USWT
-nowe modele i tekstury umiejętnie wkomponowane w styl graficzny oryginalnej gry
-przeciwnicy używają tarcz

Głównym celem powstania moda było przeprowadzenie testów USWT na szerszą skalę. Dzieląc się swoją opinią z rozgrywki możecie pomóc w ulepszeniu tego systemu walki.

Kolejność instalacji:
1. Gothic 2 wraz z dodatkiem Noc Kruka
2. Gothic2_fix-2.6.0.0 (ta wersja, żadna inna)
3. Gothic2_PlayerKit-2.6
4. G2NoTR-SystemPack (mod testowany na wersji 1.5, 1.6 i 1.7)
5. USWT Tarcza Mod wersja 1.0 (instrukcja jest w folderze System)

5
Skrypty / Dialog-ucięta wypowiedź
« dnia: 2017-06-10, 20:21 »
Problem wygląda tak:


Czyli tekst nie mieści się w ramce. Jak mogę go przenieść do następnego akapitu?

6
Dzień Screena 2012 - organizacja / Termin konkursu
« dnia: 2012-07-25, 16:52 »
Wyszedłem z propozycją przesunięcia Dnia Screena na koniec sierpnia. Czy przeszkadzałby wam późniejszy termin?

7
MDS i animacje / Zbroja "zanika"
« dnia: 2011-07-05, 22:49 »
Zrobiłem nowy model pancerza. Z bliska wygląda normalnie, identycznie  jak model w programie, ale w grze gdy tylko trochę odsunąć od niego  kamerę zaczyna zanikać:
http://imageshack.us/photo/my-images/823/znika.jpg/
Z tej odległości brakuje polygonów na wysokości klatki piersiowej i nogach, a i ręce jak u Raymana. Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

8
Pytania i problemy / Gry z akcją w wiekach średnich
« dnia: 2009-10-20, 16:57 »
Poszukuję wszelkich gier na peceta o tematyce mediewistycznej. Koniecznie takich gdzie magia nie odgrywa żadenj znaczącej roli (jak np. Gothic). Najlepiej żeby magii wcale nie było jak też ścierwojadów, trolli, krasnoludków, sierotki marysi i podobnego im tałatajstwa.
Nie interesują mnie też tytuły stricte strategiczne jak np. Twierdza. I Mount and Blade, bo już znam.

9
Offtopic / Sztuk walki
« dnia: 2009-01-27, 17:56 »
Kto z was się interesuje sztukami walki? Ja trenowałem karate kyokushin. Dobry sport dla tych, którym marzy się zdobywanie pasów. Co do praktycznych zastosowań to dosyć mało było starć ze sparingpartnerem. Jakieś 85% to wałkowanie technik i jakieś tam kata. A wy co trenujecie? Czemu akurat to? Albo doradźcie co warto trenować żeby naprawdę bić ludzi, a nie być bitym przez innych? Jak sobie radzicie z problemem uderzania w twarz?

10
Mount & Blade / M&B-edytor spaceropodobny
« dnia: 2008-09-17, 11:43 »
Wszedłem do jakiejś wioski za pomocą opcji edit mode w grze Mount and Blade i postanowiłem ją trochę poprzerabiać. To była katorga. Ruszać kamerą nie mogłem tylko z oczu swojej postaci musiałem wszystko oglądać. Czy nie ma tu możliwości oglądania świata przy edycji z opcjami poruszania się na kształt F3 w Spacerze? Jeśli jest to jak ją włączyć?

//Edit by Bula: Zły dział  :D  , przenoszę.

11
Pytania i problemy / Old world G2
« dnia: 2008-08-29, 16:47 »
Proszę bardzo o upload mesha o nazwie oldworld (.3ds) z G2 NK. Sam nie mogę wyeksportować potrzebnych  plików, bo je popsułem  :D

12
MDS i animacje / Nowy model pancerza
« dnia: 2008-08-10, 17:59 »
Jest sporo tutków opisujących tworzenie nowego pancerz, a konkretnie o tym jak zmienić teksturę i dodać odpowiednie linijki w skryptach. My będziemy się zajmować przerabianiem modelu zbroi.
Wiecie jak zrobić coś takiego?
http://img237.imageshack.us/my.php?image=richtersx7.jpg
Wiem, że słabe, teraz to:
http://img209.imageshack.us/my.php?image=armoryaf7.jpg
Lepiej, co?
To teraz jak takie rzeczy tworzyć.
Ściągasz plugin asc i wklejasz do plików ze swoim 3DS MAX 5. Włącz maxa. Nie przejmuj się błędami, ja też nie wiem co oznaczają. Z menu File wybierasz Import. W Pliki typu ustaw Kerrax coś tam ASC. Teraz znajdź model zbroi, który chcesz przerobić. Pancerze możesz ściągnąć z WOGa, albo wyciągnąć z plików gry. Wybierz pierwszy z brzegu jak ja czyli Armor_PAL_H3 To zbroja paladyna. Teraz przy pomocy minimalnych zdolności posługiwania się programem 3ds max możesz ją edytować. Uważaj tylko by nie skasować modelowi jakiejś kości (to takie sześciany) bo zemści się to okrutnie w grze.
Jak edytować? Nie wiesz? Aha, nie napisałem przecież, że to tutorial dla zaawansowanych co powinni mieć obcykane funkcje maxa jak i podobne tutoriale dotyczące dodawania zbroi.
Zaznacz jeden element zbroi (znaczy nie kość, ani nie hełm i korpus jednocześnie), a teraz pamiętaj, ale pamiętaj dobrze, że aby użyć na zbroi editable mesh 5 masz na klawiaturze nacisnąć. Nie 6, nie 7, nie 8 również. 5 ma być tą liczbą i liczbą tą ma być 5. 5 jest tą co masz wcisnąć, bo jak z ppm editable mesh włączysz model szlag trafi i niech mi kto na pm przyśle dlaczego.
Resztę masz w tutkach dotyczących 3ds maxa. Jest jeszcze możliwość nałożenia na siebie kilku pancerzy naraz jak na drugim obrazku, ale jak ktoś to umie to niech mi powie. Mi jak na razie wyszło to tylko przypadkiem.
Zbroja przerobiona? Z File wybierz Export i jak ci się pokaże duża ramka na środku ekranu, wybierz Export Model Mesh. Gotowe. Teraz wklej ten plik co ci powstał do folderu Gothic/cośtam cośtam/anims/_compiled, dodaj odpowiednie linijki w skryptach armor (analogicznie jak w innych tutorialach) zbuduj moda i gotowe.

13
Pisarstwo / Jak pisać cokolwiek
« dnia: 2008-07-21, 09:33 »
Poradnik przeznaczony jest dla modderów, którzy myślą o stworzeniu dobrej fabuły do moda, naszych forumowych pisaczy, którzy zalewają, a konkretnie zaśmiecają dział opowiadania masą chłamu (może ten chłam wkrótce będzie ociupinę lepszej jakości), a także przyszłych pisarzy, grafomanów i wszystkich innych, którzy szukają okazji by dowiedzieć się czegoś nowego. Na początek parę refleksji.
Jak zostać dobrym pisarzem? Dobry pisarz to najprościej ujmując ktoś taki co potrafi podać ludziom to czego chcą. Hitler napisał Mein Kampf i patrzcie gdzie zaszedł. Głosił poglądy, które wielu ludziom odpowiadały, wbił się na szczyt władzy i listę bestsellerów. Podstawowa zasady są dwie. Pierwsza: daj ludziom to czego chcą, druga: tylko umiejętnie.
O poradnikach
Wszystkie zasady pisarskiego fachu nie zmieściłyby się w księdze objętościowo równej encyklopedii PWN. Tym co w tej sprawie zrobiono są zaledwie skrótowce dla młodych, niedoświadczonych (czyt. tępych) lub leniwych, bo równie dobrze można samemu wziąźć kilka książek, trochę je przestudiować (czyt. przeczytać ze zrozumieniem) i wyjdzie na to samo, a może nawet lepiej. Taa zamiast poradnika wystarczy sięgnąć po ulubioną pozycję z półki i poddać krytycznej analizie co można porównać do rozkręcania starego radia w celu sprawdzenia jak ono działa. Gdzieś tam znalazłem, że najefektywniejsza jest nauka z wykorzystaniem kilku metod zdobywania wiedzy. Ja bym zalecił powyższe metody stosowane w kolejności: analiza ulubionej książki (w przeciwieństwie do radia książki nie zepsujesz, chyba), czytanie poradników i znowu analiza książki. Potem kilka lat praktyki (pisać, pisać i jeszcze raz pisać w każdej wolnej chwili) i może nawet ktoś się zainteresuje drukiem/ekranizacją waszych wypocin.
Wracam do tematu.
Dla kogo?
Poniższe poradniki polecam naszym forumowym pisaczom (ludzie przeczytajcie choć pół na Moda Globalnego), a także modderom (żeby fabuła w ich modach była tak dobra jak w moim, a może nawet lepsza) No i polecam także wszystkim którzy się nudzą, a wspomnieć przecież muszę, że czytanie porad zramolałego pisarza jest znacznie ciekawsze i zabawniejsze niż jakikolwiek tekst z tego działu. Oglądając tutejsze opki może zebrać się komuś na wymioty zaś czytając poradniki te poradniki istnieje zaledwie jedna groźba. Mianowicie, komuś odbije szajba i wyda mu się, że po takiej lekturze to książki pisać może, albo co gorsza weźmie się do tego na serio.
No nareszcie, poradniki:
Piszemy bestsellera - cykl artykułów na łamach Fahrenheita. Garść informacji o tworzeniu fabuły, akcji, tworzeniu bohaterów (a także o starych dobrych czasach PRL) napisane przez A. Pilipiuka twórcy nowych przygód Pana samochodzika. Pisarz ten spopularyzował też w Polsce gatunek, ciekawie brzmiący, menel-fantasy (wpisz w google Wesele w Atomicach Mrożka, może nawet masz ten  tekst  w szkolnym podręczniku, przeczytaj połowę, a zyskasz zielone pojęcie jaki to porypany styl). Artykuły są w archiwum pisma Fahrenheit, numery od 24 do 47.
LINK

Galeria złamanych piór, czyli jak nie należy pisać książki - poradnik autorstwa Kresa za jedyne 15 zł. Pisarz ten sławny (podobno publikuje od 20 lat, a ja teraz niedawno dowiedziałem się, że taki wogóle istnieje i kto powiedział, że pisarze w sławie się obracają, jak chcesz sławy to idź do telewizji) No to pisarz ten w formie żartobliwie napisanych (w zasadzie mających wygląd notatek frustrata) felietonów omawia tajniki pisarskiego fachu. Podobno najlepszy poradnik w Polsce niewątpliwie ma tu znaczenie fakt, że autor cytuje fragmenty różnych opowiadań nadsyłanych mu przez początkujących grafomanów (a są to często takie kwiatki, że uszy więdną gdy czytać na głos, tak, są niekiedy tak okropne jak te w naszym dziale) i ładnie je omawia. Komu żal forsy na książkę może szukać poszczególnych artykułów w sieci, ale polecam zacząć od strony autora dział Dokonania i w Kąciki. Właśnie napisałeś opowiadanie i zastanawiasz się nad publikacją? Patrz Dekalog Kresa (tak, to znaczy, żebyś go nikomu nie pokazywał póki co)
LINK

A tutaj artykuł jednego gościa, który przeczytał powyższe poradniki oraz co mu to dało czyli nauczyłem się pisać poprawnie po polsku
LINK

Polskie poradniki, polskich pisarzy, innymi nie radzę sobie głowy zawracać. Jak już wspomniałem to dla leni i nierobów. Jak zamierzasz w przyszłości pisarzem zostać przez czytanie jakichkolwiek poradników to odpuść sobie. Nikła wartość naukowa, takie coś składa się głównie z opisów przeżyć autora od pucybuta do miliardera, czytając w celu nauki pisania oszukujesz sam siebie. Za oszczędzone pieniądze możesz kupić coś ciekawszego niż jego ramolenie.

Jeszcze trochę artykułów:
Jak pisać gier recenzje

10 sposobów na zgnojenie książki
Ucz się, tak wygląda intrygujący tytuł książki/opowiadania/moda

14
Wiedźmin / Wiedźmin D'jinni wiedza niezbędna
« dnia: 2008-04-11, 22:04 »
A więc wchodzimy na oficjalną stronę gry i ściągamy poradnik autorstwa Sławomira "TobiAlex" Wąsika. Miłej lektury.
http://www.thewitcher.com/registration/pl/www/djinni.html

Strony: [1]
Do góry