Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Uber Cyrus The Virus

Strony: [1]
1
Spacer / Przejścia, dźwignie...
« dnia: 2012-02-21, 01:46 »
Zrobiłem kamienne wrota uruchamiane przyciskiem(potrzebny item) oraz półkę z książkami, która otwiera się po przełączeniu książki. Są to voby statyczne(typu ściana) sąsiadujące(stykające się) z innymi statycznymi vobami. I jest problem bo gdy robię testy w Spacerze, wrota jak i biblioteczka działają w 100%, lecz jak włączę gre, to biblioteczka i wrota po uruchomieniu stoją w miejscu(słychać dźwięki przesuwania) Jeżeli zrobię wrota i biblioteczkę bez statyczności, to w grze owszem działają, ale po co mi taka "ściana" otwierana, skoro mogę sobie przejść przez nią jak przez mgłę? Macie jakieś pomysły? Proszę!


Ps. Dał bym screeny(Spacerowe), ale nagle schowek windows'owy sobie w ciula leci;/

2
Pytania i problemy / G1: Strażnicy
« dnia: 2012-02-19, 20:50 »
Tak jak w temacie.

1.Mam zrobione 3 waypointy,
2.skrypt "KamienStraz.d" (jest dopisany w Gothic.src) w folderze EVENTS:
FUNC VOID EVENT_Kamien_Straz()
{
Wld_InsertNpc (SKELETON,"KAM_STR_01");
Wld_InsertNpc (SKELETON,"KAM_STR_02");
Wld_InsertNpc (SKELETON,"KAM_STR_03");
};

I teraz pytanie do Was Mistrzowie, co muszę zrobić w Spacerze(czyli co dodać do przedmiotu(Kamień ogniskujący)), aby po wzięciu go, automatycznie pojawili się strażnicy?

Dzięki wielkie!

3
Pytania i problemy / G1: Bezsenność
« dnia: 2012-02-15, 03:15 »
Przechadzam się nocą po obozach i ku mojemu zdumieniu wszyscy NPC nie śpią! siedzą na stołkach lub stoją, gapiąc się bezmyślnie na łóżka, jakby nie wiedzieli czy chcą spać czy nie. Podchodzę do jednego takiego delikwenta, zagaduje go i kończę rozmowę. Po końcu dialogu NPC kieruje się do łóżka, kładzie się i... WSTAJE!! Wstaje niemal od razu, szukając krzesła lub wolnego kawałka podłogi by przeczekać noc. I tak jest z każdym NPC. To błąd u mnie czy u Was też NPC chorują na bezsenność??

4
Spacer / G1: Npc i ich brak.
« dnia: 2012-02-12, 18:27 »
Witam Mistrzowie!

Jest problem... Dziwny ponieważ nie miałem wcześniej z tym problemów. Robiłem i miałem. Ok do rzeczy:

Mam Npc zrobionego(skopiowanego z małymi poprawkami) na podstawie Stone.

Tu skrypt postaci:

instance Ren_6000_Den (Npc_Default)
{
//-------- primary data --------

name = "Den";
npctype = npctype_main;
guild = GIL_DMB;
level = 15;
voice = 6;
id = 6000;
flags   = 0;

//-------- abilities --------
attribute[ATR_STRENGTH] = 70;
attribute[ATR_DEXTERITY] = 50;
attribute[ATR_MANA_MAX] = 0;
attribute[ATR_MANA] = 0;
attribute[ATR_HITPOINTS_MAX] = 220;
attribute[ATR_HITPOINTS] = 220;

//-------- visuals --------
Mdl_SetVisual (self,"HUMANS.MDS");
Mdl_ApplyOverlayMds (self,"Humans_Militia.mds");
Mdl_SetVisualBody (self,"hum_body_CookSmith",1, 1,"Hum_Head_Psionic",97, 1,-1);
B_Scale (self);
Mdl_SetModelFatness (self,0);
   
    self.aivar[AIV_IMPORTANT] = TRUE;
   
    fight_tactic = FAI_HUMAN_STRONG;

//-------- Talente --------

Npc_SetTalentSkill (self, NPC_TALENT_1H,2);
Npc_SetTalentSkill (self, NPC_TALENT_2H,1);

//-------- inventory --------

EquipItem (self, ItMw_1H_Sword_02);
CreateInvItem (self, ItFoCheese);
CreateInvItem (self, ItFoApple);
CreateInvItems (self, ItMiNugget, 70);
CreateInvItem (self, ItLsTorch);

//-------------Daily Routine-------------
daily_routine = Rtn_start_6000;
};

FUNC VOID Rtn_start_6000()
{
TA_Smith_Fire (08,00,08,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (08,10,08,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (08,20,08,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (08,30,08,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (08,40,08,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (08,50,09,00,"Den_Kowal");

TA_Smith_Fire (09,00,09,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (09,10,09,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (09,20,09,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (09,30,09,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (09,40,09,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (09,50,09,55,"Den_Kowal");
      TA_Stay (09,55,10,00,"Den_Stoi");

TA_Smith_Fire (10,00,10,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (10,10,10,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (10,20,10,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (10,30,10,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (10,40,10,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (10,50,10,55,"Den_Kowal");
      TA_SitAround (10,55,11,00,"Den_Siedzi");
         
TA_Smith_Fire (11,00,11,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (11,10,11,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (11,20,11,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (11,30,11,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (11,40,11,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (11,50,12,00,"Den_Kowal");

TA_Smith_Fire (12,00,12,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (12,10,12,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (12,20,12,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (12,30,12,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (12,40,12,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (12,50,12,55,"Den_Kowal");
      TA_SitAround (12,55,13,00,"Den_Siedzi");
         
TA_Smith_Fire (13,00,13,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (13,10,13,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (13,20,13,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (13,30,13,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (13,40,13,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (13,50,14,00,"Den_Kowal");

TA_Smith_Fire (14,00,14,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (14,10,14,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (14,20,14,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (14,30,14,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (14,40,14,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (14,50,15,00,"Den_Kowal");

TA_Smith_Fire (15,00,15,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (15,10,15,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (15,20,15,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (15,30,15,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (15,40,15,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (15,50,15,55,"Den_Kowal");
      TA_Stay (15,55,16,00,"Den_Stoi");

TA_Smith_Fire (16,00,16,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (16,10,16,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (16,20,16,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (16,30,16,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (16,40,16,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (16,50,16,55,"Den_Kowal");
      TA_Stay (16,55,17,00,"Den_Stoi");

TA_Smith_Fire (17,00,17,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (17,10,17,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (17,20,17,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (17,30,17,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (17,40,17,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (17,50,17,55,"Den_Kowal");
      TA_SitAround (17,55,18,00,"Den_Siedzi");

TA_Smith_Fire (18,00,18,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (18,10,18,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (18,20,18,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (18,30,18,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (18,40,18,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (18,50,18,55,"Den_Kowal");
      TA_Stay (18,55,19,00,"Den_Stoi");

TA_Smith_Fire (19,00,19,10,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (19,10,19,20,"Den_Kowal");
TA_Smith_Fire (19,20,19,30,"Den_Kowal");
TA_Smith_Anvil (19,30,19,40,"Den_Kowal");
TA_Smith_Cool (19,40,19,50,"Den_Kowal");
      TA_Smith_Sharp (19,50,19,55,"Den_Kowal");
      TA_SitAround (19,55,20,05,"Den_Siedzi");
   
TA_Smalltalk (20,05,00,00,"Den_Roz"); //Z Taronem

TA_Sleep (00,00,08,00,"Den_Spi");
};


 Na mapie dałem kilka połączonych ze sobą(i resztą świata) waypointów:

1. "Den_Ren" - waypoint startowy,
2. "Den_Kowal" - To waypoint obsadzony między Voby użytkowe(kowadło, palenisko, wiadro z wodą i osełka),
3. "Den_Stoi" - waypoint dany, aby Npc postał, zjadł coś... Aby wyglądało to jakoś:)
4. "Den_Siedzi" -  To co wyżej,
5. "Den_Spi" - Waypoint koło łóżka.


Wpisałem na początku w startup.d:

func VOID STARTUP_SUB_PSICAMP ()
{
//-------------Renegaci--------------------------------------
Wld_InsertNpc (Ren_6000_Den,"Den_Ren");  // <------- To jest ten NPC

//-----------OLD MINE-----------------------------------------
Wld_InsertNpc (Tpl_1400_GorNaBar,"PSI_START");
Wld_InsertNpc (Tpl_1401_GorNaKosh,"PSI_START");

Włączam GothicStarter i daje reparse script. Gdy dojdę do punktu docelowego(miejsce NPC) jego tam nie ma... Przyzywam go kodem i oki idzie do swojego waypointa i wykonuje swoją rutynę. Coś jest tu źle, czy czegoś jeszcze nie zrobiłem? Wcześniej nie miałem problemów ze wstawianiem Npc, a tu nagle taka przeszkoda...

Ma ktoś jakąś uwagę lub pomocną rade?

Z góry dzięki Mistrzowie:)

5
Spacer / G1: Niepełne tekstury
« dnia: 2012-02-03, 20:00 »
Witam Mistrzów!

Tak jak w temacie... Szukałem po forum, ale nie widziałem tego typu problemu.

Oto problem: http://www.fotosik.p...4697c6f551.html

Wygląda to jakby spacer "gubił" tekstury.

Gdy włączę Spacera i odpale World_01.zen(to zapis mapy który edytowałem z World.zen) po raz pierwszy jest wszystko w najlepszym porządku... do czasu. Spacer jest bardzo niestabilny(na mojej maszynie) i częstym finałem moich prac jest zwieszenie się Spacera, okazaniu błędu, który wyłącza go(przy okazji jak macie na to rade byłbym wdzięczny). I ów tematowy błąd ujawnia się po ponownym włączeniu Spacera, aby sie go pozbyc musze włączyć ponownie system... Ale ileż można?

Jakieś pomysły Mistrzowie?

Ahhh i dodam jeszcze za za każdym ponownym włączeniu mapki znikają inne tekstura, a pojawiają się te, które były wcześniej nieobecne

6
Twórczość modderska / Robienie moda do G1...
« dnia: 2011-04-04, 23:52 »
Witam Mistrzowie.

Nie jestem długo na tym forum... Ale miałem czas, aby dzięki Wam i Waszym wskazówką, wyuczyć się podstaw modowania, dlatego mianowałem Was Mistrzami :ok: . Miałem też czas na zapoznanie się z twórczością innych użytkowników... Wiele modów jest wspaniałych, na wiele czekam, w wiele grałem... Sam próbuje swych sił, w stworzeniu własnego moda... Jestem przy jego tworzeniu sam(nie wiem, czy ktokolwiek, by się ze mną w tej sprawię dogadał)... Nie umiem tworzyć nowych animacji, nie potrafię w pełni posługiwać się skryptami, nie mam umiejętności, aby zrobić nowe tekstury... Wykorzystuje tylko to, co oferuje mi Gothic... Prościej mówiąc, niczym bym nie zaciekawił graczy... Taki mod zapewne nie ma, najmniejszych szans, aby dorównać innym pracą reszty forumowiczów... Ale jednak... Modowanie sprawia mi przyjemność, jest moim hobby i wkładam w to dużo pracy i serca... Lecz mam obawę, że moja praca nie ma najmniejszego sensu, a chciałbym w przyszłości podzielić się mym dziełem, być za coś chwalonym i kojarzonym... Więc odpowiecie mi Moi Mistrzowie? Czy jest sens?

Dziękuje i dobranoc.

Ps. nie wiem czy wybrałem na to dobry dział... Jednak pomyliłem tabelki(Twórczość moderska) Jeżeli można to proszę o przeniesienie i przepraszam

7
Skrypty / Losowość w skrzyniach
« dnia: 2011-03-31, 05:42 »
Puki co, prace nad modem ustały... Ponieważ, mam na mapie dużo skrzyń, a nie chce mi się w każdej z osobna coś ustawiać(zawartość)... I jak w temacie... Czy to jest możliwe? I jak by to miało wyglądać(skrypt)?

8
Skrypty / "Dialog" w 3 osoby (gracz i 2 NPC)
« dnia: 2011-03-27, 01:53 »
Witam...

Jak już napisałem w temacie, chciałbym zrobić "dialog" w 3 osoby(głupio brzmi)... znaczy się:

"Nasz bohater jest prowadzony przez jakiegoś npc. Gdy zbliżamy się do bramy zaczepia nas dajmy na to... hmmm... Strażnik bramy.
I ów strażnik pyta się naszego "przewodnika" po co nas prowadzi(przykład)...

Lub w czasie naszego dialogu z jakimś NPC, podchodzi inny NPC i nie przerywając rozmowy zwraca się do naszego rozmówcy"

Da się tak zrobić? Ahaa i bez przerywania dialogu i ponawiania go na nowo(np. MT rozmowa Bezi - Valkir - Snow).

9
Skrypty / Kobieta wojownik
« dnia: 2011-03-13, 22:40 »
Witojcie:)

Jak każdy(chyba) wie Samice(babka) z Gothic 1 nie potrafią walczyć, nosić zbroi i wiele różnych dupereli, co zwykły NPC- samiec...

I związku z tym mam pytanie, czy da się zrobić postać kobitki w zbroi(np. pancerz magnata) potrafiącą walczyć bronią 1H lub 2H? tak jak w G2?

Dzięki:)

10
Pytania i problemy / [G1] Błąd przy monologu...
« dnia: 2011-03-02, 09:23 »
Witam:) Zrobiłem monolog do stołu alchemicznego. Wszystko działa... Prawie...;/

Mam składniki i flaszke, jestem wyuczony alchemii od NPC, podchodzę do stołu mam do wyboru 2 wywary(poniżej) Wybieram jaki chcę sobie uwarzyć, działa, lecz jak chcę podejść do stołu po raz drugi nie wyświetla się animacja, monolog... nic...
Po prostu targetuje stół, "podchodzi" do niego i stoi...

Tu jest skrypt:

//****************************
// Alchemia
//****************************

func void AlchemiaPO()
{
self.aivar[AIV_INVINCIBLE]=FALSE;

PrintScreen ("Udało Ci się coś uważyć.", -1,-1,"font_old_20_white.tga",3);
Snd_Play ("PsiLab_Drawliquid");
AI_PlayAni (self,"T_LAB_S0_2_STAND");

Uzycie = FALSE;

PrintGlobals(PD_ITEM_MOBSI);
Npc_SendPassivePerc(hero,PERC_ASSESSENTERROOM,NULL,hero);
};

func void Alchemia_S1()
{
Uzycie = AlchemiaUSE;
var C_NPC him; him = Hlp_GetNpc(PC_Hero);
var C_NPC rocker; rocker = Hlp_GetNpc(PC_Rockefeller);

//***ALT** if (Hlp_GetInstanceID (self)== Hlp_GetInstanceID (Hero)) // MH: geändert, damit kontrollierte NSCs nicht schlafen können!
if ( (Hlp_GetInstanceID(self)==Hlp_GetInstanceID(him))||(Hlp_GetInstanceID(self)==Hlp_GetInstanceID(rocker)) )
{
self.aivar[AIV_INVINCIBLE]=TRUE;
Ai_ProcessInfos (him);

};
};

//-------------------- Brak Umiejętności lub chęci -------------------------


INSTANCE BrakAlchemii1 (c_Info)

{
npc = PC_Hero;
nr = 999;
condition = BrakAlchemii1_Condition;
information = BrakAlchemii1_Info;
important = 0;
permanent = 1;
description = "Nie znasz się na tajnikach alchemii.";
};

FUNC INT BrakAlchemii1_Condition()
{
if (Uzycie == AlchemiaUSE)&&(Alchemia_Nauka == FALSE)
{
return 1;
};
};


func VOID BrakAlchemii1_Info()
{
AI_StopProcessInfos (self);
Uzycie = FALSE;

self.aivar[AIV_INVINCIBLE]=FALSE;
};



INSTANCE BrakAlchemii (c_Info)

{
npc = PC_Hero;
nr = 999;
condition = BrakAlchemii_Condition;
information = BrakAlchemii_Info;
important = 0;
permanent = 1;
description = "Odejdź od stołu.";
};

FUNC INT BrakAlchemii_Condition()
{
if (Uzycie == AlchemiaUSE)&&(Alchemia_Nauka == TRUE)
{
return 1;
};
};


func VOID BrakAlchemii_Info()
{
AI_StopProcessInfos (self);
Uzycie = FALSE;

self.aivar[AIV_INVINCIBLE]=FALSE;
};

//---------------------- Trollan --------------------------------------

INSTANCE Trollan (C_INFO)
{
npc = PC_Hero;
condition = Trollan_Condition;
information = Trollan_Info;
important = 0;
permanent = 0;
description = "Trollan.";
};

FUNC INT Trollan_Condition()
{
if (Uzycie == AlchemiaUSE)&&(Alchemia_Nauka == TRUE)&&(Trollan_TAK == TRUE)
{
return 1;
};
};

func void Trollan_Info ()
{

if (Npc_HasItems (other,ItFo_Plants_Trollberrys_01)>=5)&&(Npc_HasItems (other,ItFo_Plants_Stoneroot_01)>=2)&&(Npc_HasItems (other,ItFo_Potion_Water_01)>=1)&&(Npc_HasItems (other,ItMi_Alchemy_Alcohol_01)>=2)
{
AI_StopProcessInfos (self);
Npc_RemoveInvItems (hero, ItFo_Plants_Trollberrys_01, 5);
Npc_RemoveInvItems (hero, ItFo_Plants_Stoneroot_01, 2);
Npc_RemoveInvItems (hero, ItFo_Potion_Water_01, 1);
Npc_RemoveInvItems (hero, ItMi_Alchemy_Alcohol_01, 2);
CreateInvItems (hero, SD_POT_SPEC_TROLLAN,1);
B_GiveXP(1500);
AlchemiaPO();
}
else
{
AI_StopProcessInfos (self);
PrintScreen ("Nie posiadasz odpowiednich składników.", -1,-1,"font_old_20_white.tga",3);
Uzycie = FALSE;

self.aivar[AIV_INVINCIBLE]=FALSE;
};
};

//---------------------- Mikstura ze smoczej krwi --------------------------------------

INSTANCE Mikstura_ze_smoczej_krwi (C_INFO)
{
npc = PC_Hero;
condition = Mikstura_ze_smoczej_krwi_Condition;
information = Mikstura_ze_smoczej_krwi_Info;
important = 0;
permanent = 0;
description = "Mikstura ze smoczej krwi.";
};

FUNC INT Mikstura_ze_smoczej_krwi_Condition()
{
if (Uzycie == AlchemiaUSE)&&(Alchemia_Nauka == TRUE)&&(Mikstura_ze_smoczej_krwi_TAK == TRUE)
{
return 1;
};
};

func void Mikstura_ze_smoczej_krwi_Info ()
{

if (Npc_HasItems (other,SD_SKL_Siarka)>=5)&&(Npc_HasItems (other,ItFo_Plants_Flameberry_01)>=2)&&(Npc_HasItems (other,SD_SKL_Smocza_Krew)>=2)&&(Npc_HasItems (other,ItMi_Alchemy_Alcohol_01)>=2)
{
AI_StopProcessInfos (self);
Npc_RemoveInvItems (hero, SD_SKL_Siarka, 5);
Npc_RemoveInvItems (hero, ItFo_Plants_Flameberry_01, 3);
Npc_RemoveInvItems (hero, SD_SKL_Smocza_Krew, 2);
Npc_RemoveInvItems (hero, ItMi_Alchemy_Alcohol_01, 2);
CreateInvItems (hero, SD_POT_SPEC_Mikstura_ze_smoczej_krwi,1);
B_GiveXP(1500);
AlchemiaPO();
}
else
{
AI_StopProcessInfos (self);
PrintScreen ("Nie posiadasz odpowiednich składników.", -1,-1,"font_old_20_white.tga",3);
Uzycie = FALSE;

self.aivar[AIV_INVINCIBLE]=FALSE;
};
};



Jest w nim jakiś błąd?

11
Pytania i problemy / G1: Jak to zrobić?
« dnia: 2011-02-26, 00:34 »
Jak w temacie...

próbowałem z Wld_RemoveItem (przedmiot, "waypoint")
ale non stop woła o ")"

Co jeszcze trzeba dopisać do tej funkcji


Oki już sobie poradziłem:) Temat do zamknięcia.

12
Skrypty / Mam 2 pytania do G1dotyczące:
« dnia: 2011-02-24, 05:37 »
Jak w temacie...

Mieliście może takie problemy, jak te poniżej??

Mnie troszeczkę irytuje, gdy nasz heros bierze przedmioty oddalone dobre kilka metrów, a gdy ma je pod nosem, to ich nie widzi... Da się coś z tym zrobić?

A druga rzecz: Gdy gram lub edytuję mapkę, niektóre vob'y przy jakiejś pozycji kamery, zaczynają migać lub znikać... to jest błąd gry czy karty graficznej?

Ahaa i jeszcze coś...

Zrobiłem, że stojak na książki jest zamontowany w szafeczce... Dosyć ładnie to wygląda... Ale jak zrobię to, to moja postać nie widzi tego stojaka,(a robię go na krawędzi szafki)... czy jest jakiś sposób, aby mógł z niej korzystać nie psując mojego "Dzieła"?

13
Skrypty / Dalsza gra, po pokonaniu Śniącego
« dnia: 2011-02-22, 03:27 »
Jw.

A pytanie moje gdzie znajduję się, formułka, która po przebiciu ost. serca Włącza filmik(zasysanie Śniącego:D) i kończy grę? Szukałem trochę tego na for(um/ach) i na google... i nie ma nic na ten temat... Znalazłem tylko skrypt z rozdziałami...

14
Pytania i problemy / Problem z tutkiem o "nowej gildii"
« dnia: 2011-02-22, 00:28 »
Witam. Nie widziałem rozwązania do tego błędu...

Mam pewien problem, a mianowicie:
Zrobiłem nową gildię. wszystko według tego tutka...TUTEK Wszystko ładnie się  reparsowuje... Zrobiłem nowego NPC z moją(nową) gildią, stworzyłem  paczkę z modem,... Włączam GOTHICA, ale po filmiku wprowadzającym  wyskakuje mi taki oto błąd: "MEM_BAD_POINTER"...

O co może chodzić??

15
Jak w temacie... Sprawdzałem tutki i nie ma odpowiedzi... Jak zrobić, aby Nasz heros po filmiku(np. pokonaniu śniącego) znalazł się w innym zenie?

Mam swój nowy .zen mam w startpointa w nim... tylko teraz jaka formułka przeniesienia ma być??

16
Skrypty / Magiczna zbroja
« dnia: 2011-02-16, 01:59 »
Stworzyłem Pancerz:

INSTANCE SD_ZBR_INNOSA(C_Item)
{
name = "Zbroja Innosa";

mainflag                 = ITEM_KAT_ARMOR;
flags = 0;

protection [PROT_EDGE] = 9999;
protection [PROT_BLUNT] = 9999;
protection [PROT_POINT] = 9999;
protection [PROT_FIRE] = 9999;
protection [PROT_MAGIC] = 9999;

value = 0;

wear = WEAR_TORSO;

cond_atr[2]   = ATR_STRENGTH;
cond_value[2]   = 5;

visual = "itar_pal_h.3DS";
visual_change = "Armor_PAL_H.asc";
visual_skin = 1;
material = MAT_METAL;

on_equip = Equip_SD_ZBR_INNOSA;
on_unequip = UnEquip_SD_ZBR_INNOSA;

description = name;
TEXT[0] = NAME_Str_needed; COUNT[0] = cond_value[2];
TEXT[1] = NAME_Prot_Edge; COUNT[1] = protection [PROT_EDGE];
TEXT[2] = NAME_Prot_Point; COUNT[2] = protection [PROT_POINT];
TEXT[3] = NAME_Prot_Fire; COUNT[3] = protection [PROT_FIRE];
TEXT[4] = NAME_Prot_Magic; COUNT[4] = protection [PROT_MAGIC];
TEXT[5] = NAME_Value; COUNT[5] = value;
};

FUNC VOID Equip_SD_ZBR_INNOSA ()
{

Wld_PlayEffect("spellFX_Pyrokinesis_target",self,self,0,0,0,TRUE);   //   <----- To wyświetla pięknie:D

};

FUNC VOID UnEquip_SD_ZBR_INNOSA ()
{

                                                                        // <----- LECZ CO DAĆ TU??

};

Efekt po nałożeniu się wyświetla, lecz gdy zdejmuje pancerz, efekt nadal pozostaje... Nie mowie już o ponownym założeniu pancerza(Reakcja łańcuchowa zwieszająca grę:lol: )

I pytanie... Jaką formułkę mam wpisać(LOOK UP), aby po zdjęciu zbroi nie było efektu?

Ahaa... To jest jak co do GOTHIC 1...

17
Skrypty / Procentowa nauka walki
« dnia: 2011-02-10, 08:06 »
:facepalm:Jestem załamany i zmęczony...

Przez ok. 26 h. siedziałem nad skryptami(bez snu) próbowałem samemu zrobić procentową naukę walki... Nie dość, że nie zrobiłem tego, to na dodatek, zapomniałem (pod wpływem emocji, wielkiemu skupieniu i braku snu) zrobić zapasową kopie skryptów, zepsułem sobie GOTHICA i wszystko straciłem, co udało mi się stworzyć...:facepalm:

Tak wiem, wiem jestem noobem...:|

Mistrzowie, Guru, BOGOWIE moi! POMOCY Powiedzcie mi proszę tylko które skrypty trzeba przerobić... I mniej więcej jak.

Nie ma sensu odsyłać mnie do innych poradników(przejrzałem wszystkie na różnych forach przez te kilka(!?) godzin i nie znalazłem odpowiedzi) Próbowałem mniej więcej wziąć przykład ze skryptów MROCZNYCH TAJEMNIC, lecz trudne są do odczytania(nie wiem gdzie są wszystkie potrzebne skrypty z info. o % walce bronią).

Pomożecie mi Moi Mistrzowie? Naprowadźcie mnie, małego, nędznego robaka... Chociaż do zrobienia % walkę bronią 1h! Dzięki temu będę mógł się z tego uczyć!

BŁAGAM! Nie proszę Was o zrobienia tego wszystkiego za mnie... Potrzebuje tylko wskazówek(lokacji nazw skryptów), tego jednego przykładu dzięki, któremu sam dojdę do mego celu(cudu).

Pomożecie? Z góry dziękuje i padam do stóp!

18
Mam problem tak jak w temacie (Wybaczcie Mistrzowie, że napisałem o nim tu, ale nie wiedziałem, gdzie się z tym problemem zwrócić)... Pewien temat dotyczący Łuku na wiele strzał jest mi bardzo potrzebny, a ów "blokada" udaremnia mi do niego dostęp... Co można zrobić drodzy Mistrzowie??

Jeżeli, któryś z Was może odwiedzić ten temat... To byłby wstanie przekazać zawartość tamtego tematu tutaj? Byłbym bardzo wdzięczny. Dziękować z góry Mistrzowie!:D

19
Spacer / VOBY z G2 NK do G1
« dnia: 2011-02-04, 04:55 »
Mistrzowie moi!! Ja pokorny i godny pożałowania, sługa Wasz, jestem w potrzebie...

Od pewnego czasu, próbuję stworzyć moda do GOTHIC 1. Potrafię dzięki Wam moi Mistrzowie i Guru stworzyć:
- Nowe przedmioty,
- Npc,
- Dialogi,
- Waypointy,
- Przerobić .zen,
- Paczkę z modem...

Ale jednak, mam bardzo poważny problem... Próbuję dodać obiekty z GOTHIC 2: "NOC KRUKA" do GOTHIC 1. Wczytuję WORLD.ZEN(z G1), klikam PPM i wybieram opcję; "Insert [zCVob]", w opcjach, w visual wybieram upragniony mesh i klikam Apply. Lecz nie pokazuje się mesh, a błąd:

Cytuj
" D: (zCVob::SetVisual)

: could not load visual 'ADDON_PLANTS_DEADTREE_01_1713P.3DS' for
vobName " of class 'zCVob'
"

Na wszelki wypadek załączam img:

http://img841.images...i/29879676.png/

Skopiowałem z G2 do G1 wszystkie pliki meshes i textures do odpowiednich folderów.  Ten Mesh co prawda jest w formacie .MRM, ale nie działa(podobny błąd)... Więc próbowałem w formacie .3DS (tak jak zwykłe mesh z G1) i właśnie wyskakuję błąd powyżej.

Więc jeszcze raz padam do Waszych stóp Mistrzowie i proszę... nie, ja BŁAGAM o Waszą pomoc(szybka jeśli łaska)!

Strony: [1]
Do góry