Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Zucklov

Strony: [1] 2 3 ... 75
1
Nie tyle co chce zmienić fabułe a całkowicie mam w planach ją zmienić.
Co autor miał na myśli

2
Offtopic / Uzależnienie od theModders
« dnia: 2020-08-03, 10:41 »
Jezu, jaki bezbek. Daję 2/10 bo odpowiedziałem.

3
Offtopic / Uzależnienie od theModders
« dnia: 2020-07-30, 22:18 »
Myślę, że już o nas zapomniał i nie będzie chętny, ew. wydoroślał. Choć w sumie jak dobrze pamiętam, to on mówił, że ma coś pod 30.

To z wiekiem mi przypomniało o Memoriusku, ach piękne czasy.

4
Offtopic / Uzależnienie od theModders
« dnia: 2020-07-30, 21:54 »
Żeby to forum odżyło, to potrzeba takiej dramy, zupełnie jak w showbiznesie, inaczej zupełnie tego nie widzę xD

5
Offtopic / Uzależnienie od theModders
« dnia: 2020-07-30, 14:02 »
Ah, yes. Content na yt o TM.

https://www.youtube.com/watch?v=kvyhZC2HUnI


:3

6
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2020-06-26, 20:44 »
1 tura Bosak, 2 tura Duda. Jestem przerażonym tym, że Trzaskowski ma szansę wygrać..
Głosowanie na demontaż państwa demokratycznego i szczucie na ludzi bo karta lgbt i PO xD
Silny Duda i PiS = dalsze marginalizowanie Konfederacji na scenie politycznej.

7
Zapowiedzi modyfikacji / [G2NK] Czas Zapłaty 2.0
« dnia: 2020-03-16, 09:23 »
Skupiamy się raczej na poprawieniu tego, co faktycznie uniemożliwiało rozgrywkę. Nie chcemy psuć bądź naprawiać tej modyfikacji pod kątem wątku lub wątków fabularnych. Będzie kilka zmian, ale nie będą one radykalne. 
Imo dobrym kierunkiem byłoby przepisanie dialogów w jakimś stopniu. Poza bugami, największy problem jaki osobiście moim zdaniem miał oryginalny CZ to fakt, że od 4 rozdziału widać, że scenariusz był pisany przez zupełnie inne osoby. Może to wrażenie, które odniosłem przez fakt, że ogólnie od tego momentu rozgrywka była trochę miałka, ale dzielę się odczuciami.

8
Pytania i problemy / Gothic I, Szafot
« dnia: 2020-02-29, 18:09 »
Kompilujesz cały zen. To co pisałem że zapisujesz zen jako uncompiled odnosiłem do zena WORLD.ZEN.
Ty w tym zenie podmieniasz tylko fragment levelmesha (siatki terenu) czyli OldCamp.3ds. To jest tylko fragment siatki, zapisany w ten sposób ze względów optymalizacyjnych (duże światy w Gothicu zapisuje się partami i potem je razem scala, ale ty nie musisz tego robić)

9
Pytania i problemy / Gothic I, Szafot
« dnia: 2020-02-25, 00:08 »
Po kolei.
1. Robisz swoje zmiany w meshu za pomocą programu 3D (czyli usuwasz ściany)
2. Exportujesz jako 3ds i najlepiej w jakiejś innej lokacji zapisujesz pod tą samą nazwą - czyli OldCamp.3ds.
3. Wchodzisz do ZENA za pomocą Spacera i zapisujesz go jako Uncompiled Zen.
4. Podmieniasz OldCamp.3ds ze starego na swój nowy - znajduje się w _work\DATA\Meshes\Level
5. Wchodzisz w Spacera i kompilujesz tego Zena, który wcześniej zapisałeś, potem zapisujesz jako Compiled Zen.
6. Profit

Tłumacząc: Zapisując jakiegoś zena jako uncompiled, przy następnym otwarciu tego pliku i skompilowaniu tego świata (compile world i compile light) siatka terenu pobierana jest z plików roboczych. W skompilowanym zenie siatka terenu jest już wbudowana w zena, dlatego wyedytowanie tego jest niemożliwe. Ogólnie uncompiled zen to tak naprawdę tylko informacje o vobach i o tym, jakich plików siatki terenu ma użyć przy kompilacji. Takie zeny można nawet zedytować notatnikiem.
Kiedy kompilujesz swojego zena na nowo z podmienionymi plikami w Meshes, będzie on używał twojego wyedytowanego pliku Starego Obozu.

10
Złota jest w Returnie, a zwłaszcza w AB tyle, że złoto to jest ostatnie z twoich zmartwień, z każdego byle jakiego bandyty których możesz sobie spokojnie zajebać z Laresem, wypada koło 30 sztuk złota, z tych mocniejszych hersztów to po 300, do tego opychasz kielichy, perły i inne muszle Halvorowi i nawet bez zostania czeladnikiem masz opcję by całkiem spoko zarobić. A jak zostaniesz czeladnikiem Harada to już w ogóle piekła nie ma, bierzesz śpiwór i grindujesz na złożu żelaza do usranej śmierci.

11
Skrypty / Wielodniowa rutyna
« dnia: 2019-12-20, 23:09 »
niby dlaczego wynik ma być zawsze zerem?
Podstaw jakąkolwiek liczbę rzeczywistą. Dzielisz currentDay przez 7, potem mnożysz to razy 7 - to skraca się. Następnie odejmujesz currentDay od currentDay - to jest równe 0.

12
Skrypty / Zmiana stylu chodzenia
« dnia: 2019-12-04, 22:32 »
Nie wiem czy w G1 jest tak samo jak w G2 (pewnie tak), ale przyda się jeszcze napisanie jakiejś wywoływanej przy wczytaniu gry funkcji, która będzie odświeżać te warunki. Jako że styl chodzenia nie jest zapisywany w skrypcie postaci, tylko mds jest nakładany w trakcie gry funkcją, przy każdym wczytaniu gry styl chodzenia będzie się resetował do domyślnego stanu ze skryptu postaci. Tak jak mówiłem, przynajmniej w G2 było to konieczne. Możliwe, że G1 jest bardziej "przystępny" pod tym względem, w co wątpię, biorąc pod uwagę że korzysta ze starszej wersji ZenGina i struktura skryptów jest imo dużo bardziej upośledzona.

13
Pytania i problemy / Gothic I, ArenaSpectator
« dnia: 2019-11-01, 14:20 »
Jak z kimś walczysz, to widzowie walki wykonują animacje, tyle że nie jest to związane z rutyną. Prawdopodobnie dlatego takie odnosisz wrażenie.

14
Minął już chyba drugi rok, a ten kretyn dalej nie zdaje sobie sprawy ze swojego narcystycznego zaburzenia osobowości.
Słychać wycie? Znakomicie :3

15
Typ błędu który podajesz nie ma nic wspólnego z żadnymi asc. Gdybyś nawalił w tych plikach, to po prostu gra by ci wywaliła do pulpitu przy próbie załadowania tej animacji w grze. Po prostu masz błędy w skryptach, które musisz poprawić. Jak znaleźć problematyczny skrypt Splash już wyżej napisał.

16
Pytania i problemy / Zmiana muzyki w menu w gothic 1
« dnia: 2019-02-19, 11:23 »
Możesz użyć gotowego utworu (w sensie technicznie, w prawa autorskie nie będę się zagłębiał), ale musisz z jego wykorzystaniem utworzyć bibliotekę plików dls, sty i sgt, jak napisałem wyżej. Więc oczywiście, że się da, tylko jest to nieco bardziej skomplikowane niż przekonwertowanie pliku na odpowiedni format, zmiana nazwy i koniec. Microsoft DirectMusic Producer to program, którego szukasz. Jest tutek tu na forum.
Jest oczywiście łopatologiczny i amatorski sposób, żeby muzykę przekonwertować po prostu na wav i wstawić do gry w Spacerze jako dźwięk o ogromnym zasięgu... Ale w tym wypadku, czyli muzyki w menu, nie pomoże ci to.
Mniej skomplikowany sposób został użyty chyba tylko w Czasie Zapłaty, w którym utwory były zwykłymi utworami w formacie ogg. Jednak z tego co mi wiadomo to została do tego użyta zewnętrzna biblioteka i sam nigdy nie chciałem się w to zagłębiać.

17
Pytania i problemy / Zmiana muzyki w menu w gothic 1
« dnia: 2019-02-19, 11:11 »
Wszystkie. De facto sama "zawartość" muzyki jest zapisana w pliku dls, ale gra wykorzystuje sgt z wsparciem sty, ponieważ to one określają sposób odtwarzania muzyki - co ma sens biorąc pod uwagę, że pliki muzyczne w Gothicu to nie są zaloopowane utwory, tylko "orkiestra" (nawet tak się nazywa plik dls w Gothicu 1). Musisz stworzyć własną bibliotekę w DirectMusic Producer z wykorzystaniem swojego utworu. Gdzieś w samouczkach jest poradnik obsługi tego programu w tym celu.

18
Skrypty / Błąd przy tworzeniu nauczyciela.
« dnia: 2019-02-14, 18:28 »
Prawdopodobnie coś źle pozamieniałeś i jedna z opcji dialogowych odnosi się do nieistniejącej funkcji. Poszukaj odnośnika MILAN_TEACH1H w swoim skrypcie, bo to on jest problemem. Jak nie znajdziesz, napisz cały dialog od nowa, tylko tym razem zamieniaj dobrze. Najłatwiej jest po prostu CTRL + F i wszystkie DIA_Wulfgar_Teach zamienić na DIA_Milan_Teach.

19
Skrypty / Nie wyświetla dialogów Gothic 2 Noc Kruka
« dnia: 2019-02-11, 22:05 »
Co to znaczy, że nie możesz zagadać? Opisz co się dzieje, bo tak nikt nie jest w stanie nic wyjaśniać. Jeśli chodzi o to, że po zagadaniu mówi coś że ubierz się porządnie, to jest problem gildii twojej postaci, wystarczy dać mu jakąkolwiek byle nie GIL_NONE, ew. dodać aivar, który sprawia, że NPC ignoruje zbroję bohatera, tyle że skoro nawet masz problem z niewyświetlającymi się dialogami, to na razie polecam zostać przy 1 sposobie.

20
Wrzuciłem nową wersję ze sporą ilością poprawek i zmian. Szczerze nie pamiętam dokładnie, co zmieniło się pomiędzy tym, a poprzednim uploadem - nie pamiętam, kiedy ostatnio aktualizowałem link, a daty często zdarza mi się nie poprawiać. Na pewno zrobiłem dużo zmian odnośnie rasy piratów-  drzewko technologiczne piratów przeszło całkowitą zmianę, zmieniły się modele niemal wszystkich jednostek i pojawiło się sporo nowych przycisków. Generalnie następna wersja kampanii przejdzie również spore reformy - przede wszystkim:
  • Eilif będzie bohaterem, którego podstawowym współczynnikiem będzie siła, a nie, jak dotychczas, zręczność
  • bohaterowie otrzymają kompletnie nowy zestaw umiejętności (więc z tego, jak i z powodu wyżej trzeba będzie przejść kampanię od nowa, I'm so sorry)
  • zmiany w designie niektórych map
  • co najmniej jeden dodatkowy rozdział, oprócz przerywnika filmowego
  • przepisana spora ilość dialogów
  • w planach mam także wprowadzenie wyborów mających wpływ na fabułę i/lub rozgrywkę - nie jest to jednak żadna obietnica, bo nie ukrywam, że musiałby mi ktoś pomóc z wymyśleniem czegoś, co miałoby sens xd

Strony: [1] 2 3 ... 75
Do góry